2000-ci ildə dünya, Avropa çempionat və birinciliklərində, Kubok yarışlarında mükafata layiq görülən idmançılar
C/N Adı, soyadı İdman növü İştirak etdiyi yarış Təmsil olunduğu idman təşkilatı Məşqçisi
Qızıl medal
1.Meftəhəddinova Zemfira Stend atıcılığı XXVII Yay Olimpiya Oyunları Dinamo İC Cəfərov Hafiz
2.Abdullayev Namiq Sərbəst güləş XXVII Yay Olimpiya Oyunları Neftçi SİM-Dinamo İC Məmmədov Vahid
3.İsmayılov Elçin Cüdo Avropa çempionatı Atilla İK-Dinamo İC Dərvişov Əli
4.Quliyev Rəşad Cüdo Avropa birinciliyi-yeniyetmələr Dinamo İC Tağıyev Firdovsi
5.Sultanov Namiq Cüdo Avropa birinciliyi-yeniyetmələr Atilla İK Dərvişov Əli
6.Musayev Turan Cüdo Avropa birinciliyi-yeniyetmələr Atilla İK Şabanov İbadulla
7.Ramizzadə Fariz Cüdo Avropa birinciliyi-yeniyetmələr Zenit İC Babayev Nağı
8.Ağasiyev Ceyhun Karate-do Dünya Kuboku-yeniyetmələr və
gənclər şəxsi kumite Federasiya Bəşirov Yaşar
9.Bəşirov Novruz Karate-do Dünya Kuboku-kişilər şəxsi kumite Federasiya Bəşirov Yaşar
10.İsmayılov Şahin Karate-do Dünya Kuboku-yeniyetmələr və
gənclər şəxsi kumite Federasiya Allaverdiyev Anar
11.Rəhimov Vüsal Karate-do Dünya Kuboku-yeniyetmələr və
gənclər şəxsi kumite Federasiya Babayev Zabit
12.Tağıyev Qurban Karate-do Dünya Kuboku-kişilər şəxsi kumite Federasiya Bəşirov Yaşar
13.Babayev Taleh Karate-do Dünya Kuboku-kişilər şəxsi kumite Federasiya Bəşirov Yaşar
14.İsmayılov Saadiq Karate-do Dünya Kuboku-kişilər şəxsi kumite Federasiya Allahverdiyev Anar
15.Jemayeva Yelena Qılıncoynatma Dünya çempionatı Neftçi SİM Məmmədov Yaşar
16.Jemayeva Yelena Qılıncoynatma Dünya Kubokunun mərhələsi Neftçi SİM Məmmədov Yaşar
17.İsmayılov Gündüz Ağır atletika Paralimpiya Oyunları Neftçi SİM Müsadiq Vaqif
18.Allahverdiyev Maqsud Kikboksinq Avropa Kuboku-gənclər Spartak İC Babayev Şahin
19.Əliyev Azər Kikboksinq Avropa Kuboku-gənclər Spartak İC Babayev Şahin
20.Məmmədov Rahib Kikboksinq Avropa Kuboku-gənclər Spartak İC Babayev Şahin
21.Məmmədov Eduard Kikboksinq Dünya çempionatı AKMF Eyvazov Çingiz
22.Acalov Fərhad Boks Dünya çempionatı-gənclər Təhsil SİM Əlimzanov Şamil
23.Lalayev Anar Kikboksinq Dünya Kuboku Fortuna İK Əliyev Zakid
24.Nağıyev Elçin Kikboksinq Dünya birinciliyi-gənclər AKMF Mənsurov Aqşin
25.Məmmədov Eduard Kikboksinq Dünya çempionatı AKMF Eyvazov Çingiz
26.Fərəcov Əkbər Pauerliftinq Avropa çempionatı Təbriz İK Xudaverdiyev Etimal
27.Fərəcov Əkbər Pauerliftinq Dünya çempionatı Təbriz İK Xudaverdiyev Etimal
28.İbrahimov İbrahim Pauerliftinq Avropa çempionatı OİK Alıyev Akif
29.Hacıyev Müşviq Pauerliftinq Dünya çempionatı Məhsul KKİC Quliyev Rövşən
30.Cəfərov Mükərrəm Pauerliftinq Dünya çempionatı Məhsul KKİC Quliyev Rövşən
31.Namazov Vüqar Pauerliftinq Dünya çempionatı Lokomotiv SİM Quliyev Bəxtiyar
32.Zeynalov Vüqar Pauerliftinq Dünya çempionatı Xəzər İK Useynov Məmməd
33.Ağayev Rüfət Pauerliftinq Dünya çempionatı Lokomotiv SİM Quliyev Bəxtiyar
34.Paşayev Nizami Ağır atletika Dünya çempionatı-gənclər Təhsil SİM Nəzərov Vahid
35.Zahidov Ceyhun Yunan-Roma güləşi Dünya birinciliyi-gənclər Xəzər İK Rəşidov Rəşad
36.Zahidov Ceyhun Yunan-Roma güləşi Tələbələrin IV Dünya çempionatı Xəzər İK Rəşidov Rəşad
37.Zahidov Ceyhun Yunan-Roma güləşi Avropa birinciliyi-gənclər Xəzər İK Rəşidov Rəşad
38.Namazəliyev Əfsər Yunan-Roma güləşi Veteranlar arasında Dünya çempionatı OİK Cəfəroğlu Adil
39.İbrahimov İbrahim Sambo Veteranlar arasında Dünya çempionatı Federasiya Federasiya
40.Hüseynov Vahid Sambo Veteranlar arasında Dünya çempionatı Federasiya Federasiya
41.Nəzərəliyev Hakim Sambo Dünya birinciliyi-gənclər Dinamo İC-Gəncə Hacıyev Əli
42.Süleymanov Emin Tayboks Avro-Asiya çempionatı AKMF Mehdiyev Sevindik
43.Süleymanov Emin Tayboks Avropa çempionatı AKMF Mehdiyev Sevindik
44.Mehdiyev Sevindik Tayboks Avro-Asiya çempionatı AKMF Həsənov Azər
45.Hümbətov Qalib Sambo Avropa çempionatı Qalib İK Qiyasov Mirağa
46.Tağıyev Roman Kikboksinq Dünya çempionatı Dinamo İC Cabbarov Rauf
47.Mədətov Rüstəm Karate-do Dünya çempionatı-kata Qara Qaplan Bəşirov Yaşar
48.Ağayev Rəfael Karate-do Dünya çempionatı-kumite Federasiya Quliyev Ülvi
49.Məmmədov Oqtay Karate-do Veteranlar arasında Dünya çempionatı Federasiya Quliyev Ülvi
50.Məmmədyarova Zeynəb Şahmat Dünya birinciliyi-yeniyetmələr Sumqayıt UGİM Məmmədyarov Həmid
51.Moiseyev Vladimir Tennis Veteranlar arasında Dünya çempionatı Federasiya
52.Qurbanov Minəbəddin Armreslinq Avropa çempionatı Federasiya
53.Məmmədov Nicat Şahmat 16 yaşadək yeniyetmələrin Olimpiadası Həmkarlar İttifaqı Hacılı Rauf
GÜMÜŞ MEDAL
1.Ağayev Səhliman Cüdo Hərbçilərin Dünya çempionatı OİK-Pəhləvan İK Əliyev Əbülfəz
2.Səlimov Rəsul Cüdo Hərbçilərin Dünya çempionatı Atilla İK-OİK Şabanov İbadulla
3.Babayev Taleh Karate-do Dünya Kuboku-kişilər komanda kumite Federasiya Bəşirov Yaşar
4.İsrafilov Vüsal Karate-do Dünya Kuboku-kişilər komanda kumite Federasiya Allahverdiyev Anar
5.Tağıyev Qurban Karate-do Dünya Kuboku-kişilər komanda kumite Federasiya Bəşirov Yaşar
6.Bəşirov Novruz Karate-do Dünya Kuboku-kişilər komanda kumite Federasiya Bəşirov Yaşar
7.Taranova Yelena Güllə atıcılığı Paralimpiya Oyunları Neftçi SİM Sotniov Vitali
8.Tağıyev Roman Kikboksinq Dünya çempionatı Dinamo İC Cabbarov Rauf
9.Sadıxov Kənan Kikboksinq Dünya birinciliyi-gənclər İslam İK Eyvazov Çingiz
10.Səmədov Rüstəm Kikboksinq Dünya birinciliyi Fortuna İK Əbdülrəhmanov Elşən
11.Süleymanov Emin Tayboks Avropa çempionatı AKMF Mehdiyev Sevindik
12.Mehdiyev Məhəmməd Tayboks Avropa çempionatı Rabitəçi İK Mehdiyev Sevindik
13.Əzizov Azad Kikboksinq Avropa Kuboku-gənclər Federasiya Əhmədov Azər
14.Məmmədov Samir Kikboksinq Avropa Kuboku-gənclər Federasiya Əhmədov Azər
15.Qazıbəyov Eldar Kikboksinq Dünya çempionatı İslam İK Eyvazov Çingiz
16.Arışov Təyyar Kikboksinq Avro-Asiya çempionatı Budokan İK Aydınov Rauf
17.Hüsyenov Hüseyn Kikboksinq Avro-Asiya çempionatı Naxçıvan İK Quliyev Fəxrəddin
18.Seyidov Fuad Kikboksinq Avro-Asiya çempionatı Naxçıvan İK Quliyev Fəxrəddin
19.Nəsibov Vüqar Kikboksinq Avro-Asiya çempionatı Savalan İK Eyvazov Çingiz
20.Abdullayev Musa Kikboksinq Dünya Kuboku Fortuna İK Salahov Elşən
21.Mirəliyev Mövlud Sambo Dünya çempionatı Dinamo İC-Gəncə Abbasov Ziyabil
22.Paşayev Zaur Sambo Dünya birinciliyi-yeniyetmələr Qalib İK Mikayılov Azər
23.Paşayev Zaur Sambo Avropa birinciliyi-yeniyetmələr Qalib İK Mikayılov Azər
24.Qazıməmmədov Elnur Yunan-Roma güləşi Avropa birinciliyi-yeniyetmələr Neftçi SİM Ələsgərov Ələsgər
25.Sevdimov Namiq Sərbəst güləş Avropa birinciliyi-yeniyetmələr Dinamo İC Cəfərov Xosrov
26.İsmayılov Saday Sərbəst güləş Avropa birinciliyi Rabitəçi İK Əliyev Cabir
27.İbrahimov Ramik Kiokşin karate-do Avropa çempionatı Federasiya Rüstəmov Allahverdi
28.Mayılov Elçin Sambo Avropa birinciliyi-gənclər Siyəzən Əliyev Əkbər
29.Quliyev Ramin Sambo Avropa birinciliyi-yeniyetmələr Qalib İK Əhmədov Natiq
30.Cəfərov Yusif Karate-do Avropa çempionatı Federasiya Musayev Füzuli
31.Quliyev İsmayıl Karate-do Dünya çempionatı Federasiya Quliyev Ülvi
32.Səfərov Musa Karate-do Dünya çempionatı-yeniyetmələr Federasiya Bəşirov Yaşar
33.Sultanov Orxan Karate-do Dünya çempionatı-gənclər Federasiya Şabanov Hidayət
34.Məcidov Vüqar Karate-do Dünya çempionatı-açıq çəki Federasiya Musayev Füzuli
35.Hətəmov Əhməd Karate-do Veteranlar arasında dünya çempionatı Qara Qaplan Bəşirov Yaşar
36.Həşimov Vüqar Şahmat Avropa birinciliyi-yeniyetmələr OİK Allahverdiyev Anar
37.Qasımova Nadejda Poliatlon Dünya Kuboku Federasiya
38.Məmmədyarov Şəhriyar Şahmat 16 yaşa qədər yeniyetmələrin Olimpiadası Təhsil SİM-Sumqayıt Məmmədyarov Həmid
BÜRÜNC MEDAL
1.Ələkbərov Vüqar Boks XXVII Yay Olimpiya Oyunları Neftçi SİM Məmmədov Rəşid
2.Səlimov Rəsul Cüdo Avropa çempionatı Atilla İK-OİK Şabanov İbadulla
3.Cəfərov Müseyib Cüdo Avropa çempionatı-yeniyetmələr Poladov Tərlan
4.Qasımova Kifayət Cüdo Dünya çempionatı-gənclər Atilla İK Şabanov İbadulla
5.Səlimov Nurəddin Cüdo Hərbçilərin dünya çempionatı Atilla İK-OİK Şabanov İbadulla
6.Mirzəyev Zahid Sərbəst güləş Avropa birinciliyi-gənclər OİK-Neftçi SİM Məmmədov Yaqub
7.Çupanov Xəzri Sərbəst güləş Avropa birinciliyi-gənclər Neftçi SİM Qurbanov Cavanşir
8.Məmmədorəhimov Zaur Kikboksinq Dünya çempionatı AKMF Eyvazov Çingiz
9.Ələsgərov Azad Kikboksinq Dünya çempionatı AKMF Eyvazov Çingiz
10.Nəsibov Vüqar Kikboksinq Dünya çempionatı Naxçıvan İK Quliyev Fəxrəddin
11.Səfərov Musa Karate-do Dünya Kuboku-yeniyetmələr və gənclər şəxsi kumite Federasiya Bəşirov Yaşar
12.Əbdülkərimov Pərviz Karate-do Dünya Kuboku-yeniyetmələr və gənclər şəxsi kumite Federasiya Allahverdiyev Anar
13.Atayev Amal Karate-do Dünya Kuboku-yeniyetmələr və gənclər şəxsi kumite Federasiya Musayev Füzuli
14.Ömərov Canpolad Karate-do Dünya Kuboku-yeniyetmələr və gənclər şəxsi kumite Federasiya Musayev Füzuli
15.Mədətov Rüstəm Karate-do Dünya Kuboku-yeniyetmələr və gənclər şəxsi kata Federasiya Bəşirov Yaşar
16.Quliyev İsmayıl Karate-do Dünya Kuboku-yeniyetmələr və gənclər komanda kataFederasiya Məmmədov Oqtay
17.Əhmədov Orxan Karate-do Dünya Kuboku-yeniyetmələr və gənclər komanda kataFederasiya Bəşirov Yaşar
18.Mədətov Rüstəm Karate-do Dünya Kuboku-yeniyetmələr və gənclər komanda kataFederasiya Allahverdiyev Anar
19.Cəfərov Rövşən Karate-do Dünya Kuboku-kişilər şəxsi kumite Federasiya Allahverdiyev Anar
20.Bəhmənov Samir Karate-do Dünya Kuboku-kişilər şəxsi kumite Federasiya Bəşirov Yaşar
21.İsmayılov Saadiq Karate-do Dünya Kuboku-kişilər komanda kumite Federasiya Allahverdiyev Anar
22.Rəhimov Vüsal Karate-do Dünya Kuboku-kişilər komanda kumite Federasiya Babayev Zabit
23.Bəhmənov Samir Karate-do Dünya Kuboku-kişilər komanda kumite Federasiya Şabanov Hidayət
24.Məmmədov Arif Karate-do Dünya Kuboku-kişilər komanda kumite Federasiya Şabanov Hidayət
25.Məmmədov Vüqar Sambo Dünya çempionatı OİK İbrahimov Mübariz
26.Abbasov Xalid Sambo Dünya birinciliyi-gənclər Qalib İK Mirzəyev Nəriman
27.Abbasov Xalid Sambo Avropa birinciliyi-gənclər Qalib İK Mirzəyev Nəriman
28.Vəliyev İlqar Sambo Dünya birinciliyi-yeniyetmələr Pəhləvan İK İbrahimov Mübariz
29.Qasımov İdris Sambo Dünya birinciliyi-yeniyetmələr UGİM-Sumqayıt Həsənov Adil
30.Qiyasov Faiq Sambo Dünya birinciliyi-gənclər Sumqayıt-Kom. Zavod Qiyasov Mirağa
31.Məmmədov Tamerlan Sərbəst güləş Avropa birinciliyi-yeniyetmələr Zenit İC-Gəncə Babayev Mübariz
32.Bəşirov Emil Yunan-Roma güləşi Avropa birinciliyi-yeniyetmələr Zenit İC-Sumqayıt Əliyev Qərib
33.Alxasov Fərid Yunan-Roma güləşi Avropa birinciliyi-yeniyetmələr Xəzər İK Əliyev Cavanşir
34.Qurbanov Vüsal Yunan-Roma güləşi Avropa birinciliyi-yeniyetmələr Zenit İC-Sumqayıt Məmmədov Əbülfət
35.Əlismanov Şəkərxan Yunan-Roma güləşi Veteranlar arasında Dünya çempionatı Qusar Federasiya
36.Tamaşayev İbrahim Kikboksinq Dünya birinciliyi-gənclər Rabitəçi İK Abbasov Ceyhun
37.Nağıyev Elçin Kikboksinq Dünya birinciliyi-gənclər AKMF Mənsurov Aqşin
38.Qarayev Rəfael Kikboksinq Dünya birinciliyi-gənclər Savalan İK Tağıyev Roman
39.Cavadov Anar Kikboksinq Dünya birinciliyi-gənclər Rabitəçi İK Abbasov Ceyhun
40.Mehdiyev Mehdi Kikboksinq Dünya birinciliyi-gənclər Fortuna İK Əbdülrəhmanov Elşən
41.Babayev Vüsal Kikboksinq Dünya birinciliyi-gənclər Naxçıvan İK Quliyev Fəxrəddin
42.Əliyev Samir Kikboksinq Dünya birinciliyi-gənclər Təhsil SİM Babayev Şahin
43.Jemayeva Yelena Qılıncoynatma Avropa çempionatı Neftçi SİM Məmmədov Yaşar
44.Məmmədov Ruslan Boks Dünya birinciliyi-gənclər Neftçi SİM Talibov Nurpaşa
45.İsmayılov Əli Boks Avropa çempionatı Neftçi SİM Cabbarov Rauf
46.Nəcəfov Eldar Kikboksinq Avro-Asiya çempionatı Naxçıvan İK Quliyev Fəxrəddin
47.Hüseynov Hüseyn Kikboksinq Avro-Asiya çempionatı Naxçıvan İK Quliyev Fəxrəddin
48.Mirzəyev Elman Kikboksinq Avro-Asiya çempionatı Budokan İK-Bakı Aydınov Rauf
49.Məmmədov Anar Kikboksinq Dünya Kuboku Naxçıvan Quliyev Fəxrəddin
50.Orucov Əli Kikboksinq Dünya çempionatı AKMF Eyvazov Çingiz
51.Süleymanov Emin Tayboks Avropa çempionatı AKMF Mehidiyev Sevindik
52.Paşayev Niyaməddin Taekvondo Avropa çempionatı Sumqayıt İmaməliyev Ələkbər
53.Cəfərov Yusif Karate Dünya çempionatı Bakılı İK Bəşirov Yaşar
54.Məcidov Vüqar Karate Dünya çempionatı-öz çəkisində Federasiya Quliyev Ülvi
55.Ələkbərova Elmira Karate-do Dünya çempionatı Bakılı İK Şabanov Hidayət
56.Rzayev Sahib Karate-do Veteranlar arasında Dünya çempionatı Spartak İC Musayev Füzuli
57.Bəşirov Novruz Karate-do Dünya çempionatı-kata Qara Qaplan Bəşirov Yaşar
58.Musayev Xəyal Karate Dünya çempionatı-kata Spartak İC Quliyev Ülvi
59.Sultanov Orxan Karate Dünya çempionatı-komanda yarışı Federasiya Musayev Füzuli
60.Məmmədrəhimov Zaur Tayboks Avropa çempionatı AKMF Eyvazov Çingiz
61.Musayev Araz Kikboksinq Avropa çempionatı AKMF Eyvazov Çingiz
62.Babanlı Faiq Kikboksinq Avro-Asiya çempionatı Budokan İK Musayev Füzuli
63.Xudaverdiyeva Afaq Şahmat Avropa birinciliyi Dinamo İC Sideifzadə Fikrət
64.Quliyev Emil Poliatlon Dünya çempionatı VMH Federasiya Xasiyev Nüvər
65.Ağayev Səhliman Sambo Avropa çempionatı Pəhləvan İK İbrahimov Mübariz
66.Tomiyev Elmir Kikboksinq Avropa Kuboku Spartak İC Babayev Şahin
67.Məmmədov Emin Sambo Dünya Kuboku Pəhləvan İK
68.Məmmədzadə Pərvin Kikboksinq Avropa Kuboku Federasiya Əzizov Azad
69.Məmmədov Nicat Şahmat Komanda, 16 yaşa qədər yeniyetmələrin Olimpiadası Həmkarlar İttifaqı Hacılı Rauf
69.Həşimov Vüqar OİK Allahverdiyev Anar
69.Məmmədyarov Şəhriyar Təhsil SİM-Sumqayıt Məmmədyarov Həmid
69.Abdullayev Məhiş Təhsil SİM-Bakı Vəlibəyov Akif
69.Ələsgərov Faiq Təhsil-Şəki Salamov Vüqar
Dostları ilə paylaş: |