Tekshirdi: Dots. F. Kabiljanova Bajardi: Shamsidinova Kibriyo toshkent 2022 Darsning mavzusi



Yüklə 38,33 Kb.
səhifə1/5
tarix12.06.2022
ölçüsü38,33 Kb.
#89386
  1   2   3   4   5
Shamsiddinova Kibriyo,,,



O’ZBEKISTON RESPUBLIKASI OLIY VA O’RTA MAXSUS TA’LIM VAZIRLIGI
MIRZO ULUG’BEKNOMIDAGI O’ZBEKISTON MILLIY UNIVERSITETI
AMALIY MATEMATIKA VA INTELEKTUAL TEXNOLOGIYA FAKULTETI AMALIY MATEMATIKA VA INFORMATIKA YO’NALISHI
MATEMATIKA VA INFORMATIKANI O’QITISH METODIKASI FANIDAN

DARS ISHLANMA



Tekshirdi:Dots.F.Kabiljanova
Bajardi: Shamsidinova Kibriyo

TOSHKENT 2022


Darsning mavzusi: Ikkilik sanoq sistemasida amallar bajarish.
Dars maqsadi:
a) ta’limiy maqsad – o’quvchilarga ikkilik sanoq sistemasida qo’shish, ayirish va ko’paytirish amallarini bajarishni tushuntirish;
b) tarbiyaviy maqsad – o’quvchilarni vatanga muhabbat ruhida tarbiyash;
c) rivojlantiruvchi maqsad - o’quvchilarni mustaqil fikrlash, hozirjavoblik malakasini hosil qilish;
Dars turi: yangi tushuncha, bilimlarni shakllantiruvchi.
Darsda foydalaniladigan metodlar: interfaol, ma’ruza-suhbat, slayd, guruhlarda ishlash, savol-javoblar.
Darsda foydalaniladigan jihozlar: texnik vositalar, slaydlar, ko’rgazmali va didaktik materiallar.

  1. Tashkiliy qism;

  1. Salomlashish;

  2. Navbatchi o’quvchi orqali davomatni aniqlash;

  3. O’quvchilarni darsga tayyorgarligini tekshirish;

  1. Ma’naviyat daqiqasi.

Mustaqillik sharofati bilan amalga oshirilgan ezgu ishlar, sa’y-harakatlar, iqtisodiy, ijtimoiy-siyosiy, huquqiy, ma’naviy-ma’rifiy sohalarda erishilgan yutuqlarni o‘quvchilar qalbi va ongiga singdirish. Mustaqillik biz uchun milliy davlatchiligimizni, o‘zligimiz, insoniy haq-huquq va qadr-qimmatimizni tiklash, urf-odat va an’analarimizni, muqaddas islom dinimizni, buyuk ajdodlarimizning tabarruk nomlarini ulug‘lash, sog‘lom va barkamol yangi avlodni shakllantirish ekanligini hayotiy misollar bilan tushuntirib bеrish. O‘zbеkiston erishayotgan yutuq va marralarni hayotiy misollar bilan yoritib bеrish.


  1. Yüklə 38,33 Kb.

    Dostları ilə paylaş:
  1   2   3   4   5




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©www.genderi.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə