HlAS:n 133 - vuotiskilpailut
Ahveniston ampumarata 10.5.2008
TULOKSET:
25m Pienoispistooli 60 ls sarja N50:
1) Raija Vehanen K-UAS 559
25m Pienoispistooli 60 ls sarja Y50:
1) Mauri Takamaa OrJy 573
2) Pertti Munne K-64 547
3) Pentti Laihanen SA 545
4) Hannu Mattila HlAS 543
5) Aulis Lemmetty HlAS 536
6) Raine Järvinen K-64 521
7) Kari Sivonen HlAS 515
8) Reijo Järvenpää TUA 484
25m Pienoispistooli joukkue, sarja Y50:
1) Hämeenlinnan Ampumaseura 1631.
25m Pienoispistooli 60 ls sarja Y60:
1) Pentti Järvinen HVA 558
2) Tapio Leppänen LeA 553
3) Kurt Wallden TSA 552
4) Seppo Jortikka HlAS 552
5) Heikki Heikkilä LeA 539
6) Pekka Kähkönen TSA 537
7) Seppo Pirinen HlAS 536
8) Pentti Pöllänen SMY 533
9) Tauno Korhonen RASSI 532
10) Matti Nurminen HVA 526
11) Matti Arvela TSA 520
25m Pienoispistooli 60 ls sarja Y70:
1) Sakari Paasonen LAS 561
2) Seppo Aalto HyMAS 530
3) Pertti Vehanen K-UAS 529
4) Usko Mettiäinen HVA 529
5) Rainer Lith SMY 525
6) Jorma Marjamäki HyMAS 510
25m Pienoispistooli 60 ls sarja ULKOP:
1) Timo Paalanen AsAs 567
2) Kimmo Leppänen PAS 555
3) Juha Ylinen PAS 536
4) Juha Lindholm KK-V 438
25m Isopistooli sarja Y50:
1) Pentti Laihanen SA 544
2) Aulis Lemmetty HlAS 542
3) Mauri Takamaa OrJy 537
4) Hannu Mattila HlAS 518
5) Kari Sivonen HlAS 469
25m Isopistooli joukkue, sarja Y50:
1) Hämeenlinnan Ampumaseura 1642.
25m Isopistooli sarja Y60:
1) Seppo Jortikka HlAS 555
2) Seppo Pirinen HlAS 545
3) Pekka Kähkönen TSA 544
4) Pentti Pöllänen SMY 535
5) Pekka Lindfors SMY 535
6) Kurt Wallden TSA 525
7) Tapio Leppänen LeA 521
8) Matti Nurminen HVA 506
9) Matti Arvela TSA 504
10) Heikki Heikkilä LeA 499
25m Isopistooli sarja Y70:
1) Pertti Vehanen K-UAS 535
2) Sakari Paasonen LAS 532
3) Usko Mettiäinen HVA 527
4) Rainer Lith SMY 509
25m Isopistooli sarja ULKOP:
1) Kimmo Leppänen PAS 550
2) Juha Ylinen PAS 519
3) Juha Lindholm KK-V 444
50m Kivääri 60 ls, makuu sarja Y50:
1) Hannu Majalahti KaA 580
2) Esko Törölä PAS 575
3) Toivo Lukkarinen SMY 569
50m Kivääri makuu joukkue, sarja Y50:
1) Poliisien Ampumaseura 1730.
50m Kivääri 60 ls, makuu sarja Y60:
1) Torsti Hellman K-64 588
2) Leo Tuomi SäSA 583
3) Väinö Ylitalo PAS 582
4) Paavo Pyykkönen SMY 582
5) Jussi Ruohonen LAS 580
6) Tapio Lehto P-HA 580
7) Pekka Lindfors SMY 579
8) Esko Vuorinen PAS 573
9) Alf Nyholm PAS 566
10) Lauri Lövberg LAS 559
50m Kivääri 60 ls, makuu sarja Y70:
1) Juhani Sipilä SMY 578
2) Erkki Ljungberg SMY 577
3) Ossi Snell SMY 574
4) Leo Serkko NorA 569
5) Olli Silanto SaSA 566
6) Antti Tyrväinen P-HA 566
7) Elmar Peltola PAS 563
8) Kalevi Närhi HyMAS 559
9) Heimo Kohijoki PorkkA 554
10) Raimo Niiranen PAS 545
11) Eino Maijala SaSA 503
50m Kivääri 3x20 ls sarja Y50:
1) Esko Törölä PAS 543
2) Hannu Majalahti KaA 521
3) Toivo Lukkarinen SMY 519
50m Kivääri 3x20 ls joukkue, sarja Y50:
1) Pohjois-Hämeen Ampujat 1629,
2) Poliisien Ampumaseura 1610.
50m Kivääri 3x20 ls sarja Y60:
1) Paavo Pyykkönen SMY 565
2) Esko Vuorinen PAS 557
3) Tauno Törnudd P-HA 545
4) Tapio Lehto P-HA 540
5) Jussi Ruohonen LAS 526
6) Taisto Koskenlaakso NAME-88 515
7) Alpo Veijalainen K-UAS 510
8) Väinö Ylitalo PAS 510
9) Lauri Lövberg LAS 478
50m Kivääri 3x20 ls sarja Y70:
1) Antti Tyrväinen P-HA 544
2) Heimo Kohijoki PorkkA 515
3) Ossi Snell SMY 507
4) Kaarlo Simonen NAME-88 507
5) Raimo Niiranen PAS 490
Dostları ilə paylaş: |