SEZON 1964-1965
1965 03 06/07 WARSZAWA – Tor Parku Szkolnego Agrykola (333m) Mistrzostwa Warszawy (Przegląd Sportowy 1965)
ladies 500 1500 1000 3000
Dorota Kalbarczyk AZS AWF Warszawa 59,2 1 3.19,2 1 2.03,9 1 6.47,7 1 255,500 1
Teresa Kononowicz Sarmata Warszawa 62,6 2 272,733 2
Elżbieta Pawłowska Legia Warszawa 280,733 3
Teresa Głuchowska Zryw Warszawa 3.30,6 2
Mirosława Łempicka AZS AWF Warszawa 2.05,2 2 6.50,3 2
mężczyźni 500 3000 1500 5000
Stanisław Kuch Legia Warszawa 47,7 1 5.25,2 1 2.29,3 1 9.22,8 1 207,947 1
Tadeusz Matuszewski Sarmata Warszawa 49,0 2 5.38,5c 2.36,5 2 9.49,5 2 216,534 2
Grzegorz Wysocki Legia Warszawa 5.33,1 2 2??,800 3
1965 02 26/27 ZAKOPANE Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Wieloboju
;s=ps;d=20100130;n=open polnische allround championships 1965;t=tor cos zakopane
;s=stat,ps;d=19851118,20100130
;co=alt herbert braun 8.19.3 187.747
26.2 26.2 27.2 27.2
LADIES senior 500 1500 1000 3000
1. Helga Haase GDR 49,0 4 2.36,2 1 1.38,5 1 5.29,4 1 205.217
2. Erika Heinicke GDR 49,4 5 2.40,5 4 1.40,5 2 5.34,0 2 208.817
3. Adelajda Mroske Orzeł 48,5 2 2.39,5 2 1.42,5 3 5.48,6 4 211.017
4. Helena Pilejczyk Olimpia 48,9 3 2.39,5 2 1.42,6 4 5.51,4 5 211.934
5. Wanda Błońska 46 AZS Warszawa 50,1 7 2.44,4 6 1.44,1 6 5.42,7 3 214.067
6. Elwira Seroczyńska Sarmata 49,7 6 2.43,0 5 1.43,4 5 5.53,1 6 214.583
7. Halina Kulpa Olimpia 48,0 1 2.52,9 10 1.46,6 8 5.57,0 7 218.433
8. Marianna Kaim AZS Warszawa 50,3 8 2.45,4 7 1.47,4 10 6.07,2 8 220.333
9. Yvonne Loquenz GDR 51,0 9 2.55,5 14 1.46,4 7 6.12,8 10 224.833
10. Danuta Tarnachowicz 36 Sarmata 52,0 10 2.52,9 10 1.46,9 9 6.13,5 11 225.333
11. Leokadia Wilk Legia 52,4 13 2.47,9 8 1.51,3 12 6.12,0 9 226.017
12. Renata Szmidt Legia 52,0 10 2.54,1 12 1.51,4 13 6.17,7 13 228.683
13. Sabine Klimanschewski GDR 52,4 13 2.51,1 9 1.55,1 17 6.23,1 15 230.833
14. Teresa Plata WKS Zakopane 52,0 10 2.54,8 13 1.53,6 14 6.22,7 14 230.850
15. Mirosława Łępicka AZS Warszawa 53,4 15 2.56,2 15 1.51,2 11 6.23,1 15 231.583
16. Janina Krasowska 49 Orzeł 54,0 17 2.59,2 16 1.54,3 15 6.28,7 19 235.666
17. Eryka Duda Olimpia 55,8 20 3.03,9 18 1.54,7 16 6.14,0 12 236.783
18. Alicja Chmielewska WKS Zakopane 55,3 19 3.03,0 17 1.55,2 18 6.30,0 20 238.900
19. Janina Czachorowska Orzeł 54,9 18 3.09,9 20 1.57,2 20 6.26,0 18 241.133
20. Ewa Szajer Sarmata 53,8 16 3.06,2 19 1.56,0 19 6.46,7 21 241.650
21. Krystyna Lempart Legia 56,8 21 3.10,3 21 2.01,4 21 6.24,8 17 245.066
22. Ewa Hellmann Legia 58,1 22 3.12,2 22 2.05,6 22 7.09,3 22 256.517
junior 500 1500 1000 3000
1. Sabine Klingbeil GDR 49,5 1 2.43,6 1 1.40,9 1 5.46,8 1 212.283
2. Herlind Hürdler GDR 51,7 3 2.44,2 2 1.41,3 2 6.00,2 4 217.116
3. Barbara Król MKS Zakopane 54,0 10 2.51,6 5 1.50,4 6 5.49,5 2 224.650
4. Maria Cieślak MKS Zakopane 53,6 8 2.53,6 6 1.49,9 5 5.51,6 3 225.017
5. Elżbieta Woźniak Olimpia 52,8 4 2.59,0 10 1.50,6 7 6.13,2 7 229.967
6. Dorota Kalbarczyk AZS Warszawa 54,2 11 2.58,5 8 1.51,4 8 6.09,3 6 230.950
7. Wanda Smoter MKS Zakopane 53,4 6 2.58,5 8 1.51,9 9 6.27,6 12 233.450
8. Jadwiga Nurska Sarmata 53,5 7 3.01,6 12 1.56,6 12 6.21,7 11 235.950
9. Aleksandra Ścieszyn Olimpia 53,2 5 3.01,0 11 1.53,6 10 6.36,8 14 236.466
10. Hanna Maciejewska Sarmata 53,8 9 3.02,0 13 1.58,1 15 6.17,8 9 236.484
11. Bożena Domżalska Orzeł 54,6 12 3.03,6 14 1.55,7 11 6.18,0 10 236.650
12. Hanna Kalinowska Legia 54,9 13 3.07,3 17 1.57,1 14 6.44,8 17 243.350
13. Ewa Czarnecka Legia 66,1f 20 2.54,3 7 1.56,8 13 6.04,8 5 243.400
14. Teresa Kononowicz 47 Sarmata 56,8f 14 3.04,0 15 1.59,9 16 6.40,2 16 244.783
15. Halina Bugajska WKS Zakopane 57,4 15 3.05,3 16 2.01,4 17 6.39,0 15 246.367
16. Barbara Misiewicz Orzeł 57,8 16 3.12,4 18 2.01,6 18 6.29,7 13 247.683
17. Elżbieta Pawłowska Legia 58,7 17 3.16,4 19 2.05,1 19 6.17,4 8 249.617
18. Danuta Gaudyn WKS Zakopane 63,7 18 3.33,2 20 2.15,0 20 7.26,8 18 276.734
Sigrid Wienke GDR 50,7 2 2.46,5 3 1.45,7 4
Helga Ratki GDR 64,7f 19 2.48,0 4 1.44,9 3
26.2 26.2 27.2 27.2
MEN SENIOR 500 3000 1500 5000
1. Herbert Braun GDR 43,6 2 4.54,5 2 2.15,3 2 8.19,8 1 187.763
2. Horst Freese GDR 42,5 1 4.57,2 4 2.14,6 1 8.32,3 5 188.130
3. Stanisław Kuch Legia 45,0f 7 4.56,4 3 2.17,4 3 8.26,2 2 190.820
4. Dieter Halbach GDR 44,2 3 4.53,8 1 2.22,4 10 8.31,2 4 191.754
5. Andrzej Święcicki Legia 45,1 8 4.58,5 5 2.18,1 4 8.32,5 6 192.133
6. Gerd Heinze GDR 45,4 11 5.01,0 7 2.21,6 8 8.30,6 3 193.827
7. Józef Iskrzycki AZS Warszawa 44,6 5 5.08,6 11 2.19,6 5 8.42,6 8 194.826
8. Kazimierz Kowalczyk Olimpia 44,8 6 5.00,0 6 2.24,1 12 8.40,2 7 194.853
9. Stanisław Kłotkowski Sarmata 45,1 8 5.03,5 8 2.21,0 7 8.53,4 13 196.023
10. Tadeusz Matuszewski Sarmata 44,3 4 5.11,2 13 2.22,3 9 8.50,3 11 196.630
11. Grzegorz Wysocki Legia 45,7 14 5.08,4 9 2.20,2 6 8.52,3 12 197.063
12. Wiesław Sendek Sarmata 45,1 8 5.12,8 14 2.24,6 13 8.47,8 10 198.213
13. Mikołaj Sidorowicz Olimpia 45,8 15 5.10,5 12 2.27,9 15 8.45,5 9 199.400
14. Norbert Kutzner GDR 45,4 11 5.15,8 15 2.23,9 11 9.00,0 15 200.000
15. Henryk Osowski Olimpia 45,6 13 5.17,8 16 2.27,3 14 9.17,0 22 203.367
16. Piotr Śniadowski Legia 46,1 16 5.21,2 18 2.28,1 16 9.13,6 19 204.360
17. Jacek Seroczyński Sarmata 46,5 17 5.21,8 20 2.28,7 18 9.13,5 18 205.050
18. Karl-Heinz Hidde GDR 46,9 20 5.24,1 22 2.29,9 20 9.15,5 20 206.434
19. Stanisław Smółka WKS Zakopane 46,8 19 5.26,8 24 2.28,5 17 9.21,0 24 206.867
20. Norbert Reske GDR 47,2 21 5.21,5 19 2.33,2 22 9.10,9 17 206.940
21. Peter Lohse GDR 52,8f 32 5.08,4 9 2.29,4 19 8.58,1 14 207.810
22. Waldemar Ryś Olimpia 46,5 17 5.22,2 21 2.38,5f 29 9.15,5 20 208.583
23. Janusz Jagodziński Legia 47,5 23 5.24,9 23 2.33,1 21 9.20,3 23 208.713
24. Stanisław Pietrusa WKS Zakopane 50,4 31 5.21,1 17 2.33,4 23 9.02,5 16 209.300
25. Cezary Mancewicz 39 Olimpia 47,6 24 5.29,7 26 2.34,4 24 9.30,2 26 211.037
26. Henryk Szandala Orzeł 47,7 25 5.30,7 27 2.37,3 26 9.31,5 27 212.400
27. Jan Chmielek WKS Zakopane 48,5 28 5.28,6 25 2.35,6 25 9.33,1 28 212.444
28. Roman Ostapiuk Orzeł 48,8 29 5.35,8 30 2.37,9 28 9.33,9 29 214.790
29. Sławomir Panek Orzeł 49,4 30 5.35,5 29 2.39,0 30 9.37,5 30 216.067
30. Stanisław Szaflarski WKS Zakopane 47,9 26 5.33,0 28 2.54,2f 32 9.24,7 25 217.937
31. Zygmunt Kurowicki Orzeł 47,9 26 5.52,0 32 2.43,1 31 9.54,5 31 220.384
Eugeniusz Tasz 45 WKS Zakopane 47,4 22 5.39,6 31 2.37,6 27
JUNIOR 500 3000 1500 5000
1. Norbert Goldack GDR 45,8 2 5.02,1 1 2.24,4 1 8.49,8 1 197.263
2. Heinz Müller GDR 46,2 3 5.16,8 2 2.26,0 2 9.10,5 4 202.717
3. Rainer Klehr GDR 48,0 8 5.17,4 3 2.28,9 4 8.52,5 2 203.783
4. Andrzej Warnik WKS Zakopane 48,2 9 5.23,6 7 2.33,4 10 9.07,9 3 208.056
5. Jerzy Liebchen Sarmata 46,6 5 5.19,2 4 2.38,9f 16 9.20,6 7 208.827
6. Eugeniusz Godlewski 47 Sarmata 46,4 4 5.34,6 14 2.33,3 9 9.26,5 8 209.917
7. Andrzej Fuczek 47 WKS Zakopane 47,8 7 5.28,7 9 2.35,9 12 9.19,2 6 210.469
8. Jan Ganzynkiewcz 47 Olimpia 48,2 9 5.31,5 11 2.33,7 11 9.34,6 12 212.143
9. Elmar Bergmann GDR 54,2f 21 5.19,4 5 2.29,2 5 9.12,4 5 212.406
10. Adam Kowalewski Legia 46,6 5 5.30,8 10 2.38,9 15 9.44,5 14 213.150
11. Andrzej Drużkowski Olimpia 50,5 17 5.33,3 13 2.36,9 13 9.28,3 9 215.180 b.d.49-03-23
12. Henryk Pilarski 49 Orzeł 48,6 11 5.40,9 16 2.32,8 7 9.52,0 15 215.550
13. Jacek Wrzesiński Legia 49,9 16 5.41,5 17 2.40,0 17 9.31,9 11 217.340
14. Jerzy Szymko 47 Olimpia 49,6 14 5.48,2 18 2.38,8 14 9.31,3 10 217.696
15. Ryszard Orzechowski Olimpia 54,1f 20 5.38,6f 15 2.32,9 8 9.37,0 13 219.100
16. Henryk Bartuzi WKS Zakopane 48,6 11 5.50,5 19 2.40,4 18 9.54,7 16 220.287
17. Mirosław Najberg 46 Legia 48,7 13 5.54,4 20 2.41,0 19 10.22,4 17 223.672
18. Henryk Kłoczko Orzeł 53,7 19 5.57,0 22 2.55,0 22 10.28,3 18 234.363
Jürgen Fock GDR 45,5 1 5.21,7 6 2.26,8 3
Gerd Schwesig GDR 50,8f 18 5.26,2 8 2.30,2 6
Zbigniew Jasiński Sarmata 49,7 15 5.56,1 21 2.41,1 20
Bartłomiej Murawski Orzeł 57,1f 22 5.32,6 12 2.43,6 21
MECZ GDR-POLAND 2 225,691 : 2 269,572
Drużynowe Mistrzostwa juniorki seniorki juniorzy seniorzy
1 Sarmata 2 368,660 472,434 (2) 681,566 (2) 418,744 (1) 795,916 (2)
2 Olimpia 2 369,625 466,433 (1) 667,150 (1) 429,839 (3) 806,203 (3)
3 Legia 2 401,352 486,750 (4) 699,736 (4) 430,490 (2) 784,376 (1)
4 Orzeł 2 485,736 484,233 (3) 687,849 (3) 449,913 (4) 863,741 (4)
sędzia główny: Antoni Lewicki; kierownik biura zawodów: Mieczysław Ambroży
1965 02 20/21 ZAKOPANE Trójmecz Warszawa – Elbląg - Zakopane z udziałem p/k Berlina (Przegląd Sportowy 1965)
wyniki niekompletne
20.2 20.2 21.2 21.2
LADIES seniorki 500 1500 1000 3000 points
Helga Haase Berlin 49,0 1 2.40,7 1 1.38,9 1 5.29,7 1 206,967 1
Adelajda Mroske Elbląg 50,3 2 2.43,2 2 1.40,6 2 5.34,2 2 210,700 2
Erika Heinicke Berlin 51,0 3 2.44,0 3 1.45,0c? 5.40,5 3 214,900 3
Helena Pilejczyk Elbląg 51,0 3 1.44,1 3
juniorki
Wanda Błońska Warszawa 51,0 1 2.46,1 1 1.44,8 1 5.46,0 1 216,634 1
Barbara Król Zakopane 58,6c 3.02,8 2 1.56,7 2 6.17,4 2 240,783 2
Ewa Czarnecka Warszawa 3.04,0 3 6.26,6 3 243,516 3
Aleksandra Ścieszyn Elbląg 55,6 2
Wanda Smoter Zakopane 56,0 3 1.57,5 3
20.2 20.2 21.2 21.2
MEN seniorzy 500 5000 1500 10000 points
Dieter Halbach Berlin 44,5 2 8.35,4 1 2.19,7 2 17.29,8 1 195,097 1
Horst Freese Berlin 44,0 1 8.44,9 2 2.19,3 1 17.31,2 2 195,383 2
Andrzej Święcicki Warszawa 45,2 4 8.45,9 3 2.22,0 3 17.41,1 198,178 3
Kazimierz Kowalczyk Elbląg 45,1 3 17.51,6
Gerd Heinze Berlin 17.36,9 3
Stanisław Kłotkowski Warszawa 18.22,7 203,843
Grzegorz Wysocki Warszawa 45,6
juniorzy 500 3000 1500 5000
Andrzej Warnik Zakopane 49,4c 5.18,4 1 2.35,0 2 9.16,8 1 209,814 1
Ryszard Orzechowski Elbląg 48,5 2 5.34,9 2 2.33,1 1 9.30,8c 212,430 2
Henryk Szandala Elbląg 49,1 3 5.35,5 3 2.36,0 3 9.25,5 3 212,567 3
Henryk Pilarski Elbląg 48,0 1
Andrzej Fuczek Zakopane 9.21,1 2
1965 02 13 ? WARSZAWA – Tor Agrykola Mecz Reprezentacji Młodzieżowych Polska - CSRS (Przegląd Sportowy 1965)
juniorki 500 1500
Marianna Kaim AZS AWF 53,1 1 3.04,4 2
Wanda Błońska AZS AWF 55,4 2 2.58,6 1
juniorzy 500 1500
Grzegorz Wysocki Legia Warszawa 48,2 2 5.42,2 3 105,233 1
Mikołaj Sidorowicz Orzeł Elbląg 49,2 3 5.36,8 1 105.333 2
Stanisław Smółka WKS Zakopane 47,6 1 5.47,5 4 105,517 3
Józef Iskrzycki AZS AWF 49,4 4 5.40,6 2
Miroslav Matousek CSRS 50,2 6 5.57,6 5
Eugeniusz Tasz WKS Zakopane 50,1 5 6.00,6 6
1965 02 06/07 AUGUSTÓW – jezioro Białe Mistrzostwa Polski Juniorów [A.J]
LADIES 500 1500 1000 3000
Wanda BŁOŃSKA AZS Warszawa 231,504 1 53,9 2 2.57,1 1 1.51,5 1 6.16,9 1
Halina KULPA Olimpia 233,200 2 52,8 1 3.00,1 2 1.51,6 2 6.27,4 3
Maria CIEŚLAK MKS Zakopane 242,933 3 57,2 5 3.06,9 3 1.57,6 3 6.29,6 5
Janina KRASOWSKA Orzeł 243,516 4 55,9 3 3.10,0 4 1.59,1 5 6.28,4 4
Elżbieta WOŹNIAK Olimpia 245,400 5 56,2 4 3.11,3 6 1.58,7 4 6.36,5 6
Barbara KRÓL MKS Zakopane 250,500 6 60,9 12 3.11,2 5 2.04,4 9 6.22,0 2
Teresa PLATA WKS Zakopane 251,483 7 57,7 6 3.15,9 8 2.00,3 6 6.50,0 9
Jadwiga NURSKA Sarmata 253,316 8 58,5 7 3.16,3 9 2.04,5 11 6.42,8 7
Wanda SMOTER MKS Zakopane 260,150 9 62,6 17 3.19,7 11 2.00,4 7 6.55,7 10
Bożena DOMŻALSKA Orzeł 262,367 10 61,8 14 3.23,4 12 2.04,4 9 7.03,4 14
Janina CZACHOROWSKA Orzeł 262,630 11 60,0 9 3.19,3 10 2.10,3 14 6.44,1 8
Halina BUGAJSKA WKS Zakopane 265,400 12 61,3 13 3.25,5 14 2.12,3 16 6.56,8 11
Danuta GUDANOWSKA Augustów 265,467 13 61,8 14 3.26,1 15 2.10,6 15 6.58,0 12
Ewa CZARNECKA Legia 269,766 14 64,7 24 3.26,1 15 2.13,0 18 6.59,1 13
Wanda SADAKIEWSKA Start Toruń 275,050 15 64,5 23 3.24,2 13 2.15,7 22 7.27,8 15
Dorota KALBARCZYK AZS Warszawa 185,033 58,7 8 3.13,6 7 2.03,6 8
Anna MACIEJEWSKA Sarmata 193,550 60,6 10 3.27,6 17 2.07,5 12
Bogusława GRUDZIŃSKA Olimpia 197,717 63,6 21 3.30,8 20 2.07,7 13
Aleksandra ŚCIESZYN Olimpia 198,433 60,8 11 3.30,4 19 2.15,0 21
Marta CYBULSKA WKS Zakopane 199,217 62,1 16 3.59,9 34 2.14,3 19
Elżbieta PAWŁOWSKA Legia 207,650 65,9 25 3.42,9 24 2.14,9 20
Teresa GŁUCHOWSKA Zryw W-wa 208,833 64,1 22 3.45,6 29 2.12,4 17
Elżbieta PAWŁOWSKA Zryw W-wa 209,197 62,5 18 3.53,0 32 2.19,5 26
Krystyna KOZŁOWSKA Augustów 210,867 66,2 28 3.34,7 21 2.24,6 29
Ewa BLADOWSKA Zryw W-wa 211,100 66,4 29 3.45,3 28 2.19,8 27
Irena JONATOWSKA Start Toruń 211,333 68,8 31 3.39,1 22 2.17,0 23
Marta SENDER MKS Zakopane 211,583 66,0 26 3.45,1 26 2.21,1 28
Barbara ŚLIWIŃSKA MKS Zakopane 212,967 66,1 27 3.45,1 26 2.17,0 23
Barbara MISIEWICZ Orzeł 213,667 63,1 20 3.44,5 25 2.24,8 30
Teresa KONONOWICZ Sarmata 216,183 69,5 33 3.52,9 31 2.18,1 25
Helena ZDANOWICZ Orzeł 220,283 70,7 35 3.51,4 30 2.24,9 31
Grażyna KWIATKOWSKA Tramwajarz 223,733 68,8 31 3.55,6 33 2.32,8 34
Danuta GOŁDYN WKS Zakopane 226,550 68,2 30 4.14,7 37 2.29,3 32
Janina GNICH Zryw W-wa 227,750 70,9 36 3.29,1 18 2.31,9 33
Irena PAWLUS Start Toruń 232,183 74,5 37 4.04,9 35 2.33,3 34
Mariola SZATKOWSKA Tramwajarz 232,267 69,5 33 4.09,5 36 2.39,2 35
Marianna PIETKIEWICZ Augustów 62,7 19 3.42,0 23
MEN 500 3000 1500 5000
Ryszard ORZECHOWSKI Olimpia 219,450 1 49,8 2 5.48,1 4 2.38,8 1 9.47,1 4
Henryk SZANDALA Orzeł 220,707 2 50,4 4 5.50,1 5 2.41,0 4 9.42,9 2
Zdzisław WOŁYNIAK Augustów 220,867 3 50,3 3 5.45,9 2 2.39,2 2 9.58,5 8
Roman OSTAPIUK Orzeł 222,494 4 53,2 26 5.47,5 3 2.42,5 5 9.32,1 1
Andrzej WARNIK WKS Zakopane 223,967 5 52,6 17 5.41,5 1 2.44,7 7 9.55,5 6
Andrzej FUCZEK MKS Zakopane 226,057 6 52,8 19 5.52,9 6 2.47,4 17 9.46,4 3
Andrzej DRUŻKOWSKI Olimpia 226,423 7 51,0 7 5.56,0 7 2.46,2 10 10.06,9 10
Henryk PILARSKI Orzeł 227,230 8 49,6 1 6.08,4f 18 2.43,5 6 10.17,2 11
Jerzy SZYMKO Olimpia 228,513 9 53,1 25 6.04,1 12 2.45,1 8 9.57,0 7
Sławomir PANEK Orzeł 229,490 10 52,1 12 6.04,7 14 2.47,0 15 10.19,4 12
Jan GANZYNKIEWICZ Olimpia 229,510 11 52,7 18 6.04,3 13 2.46,9 13 10.04,6 9
Andrzej PIRSZTUK Augustów 229,566 12 51,1 9 6.03,5 10 2.46,9 13 10.22,5 13
Eugeniusz GODLEWSKI Sarmata 230,490 13 50,6 6 6.05,0 15 2.46,4 11 10.35,9 15
Stanisław SZUFNARA MKS Zakopane 230,500 14 52,1 12 5.59,6 9 2.48,5 19 10.23,0 14
Jan CZEPIEL WKS Zakopane 235,543 15 53,9 31 5.59,3 8 2.56,2 31 10.40,2 16
Jerzy LIEBCHEN Sarmata 6.03,6 11 2.39,8 3 9.48,4 5
Włodzimierz KECZMER Olimpia 169,467 50,5 5 6.15,6 21 2.49,1 21
Jerzy STEC MKS Zakopane 170,250 51,0 7 6.19,1 24 2.48,2 18
Krzysztof DĄBROWSKI AZS Warszawa 171,000 53,0 22 6.13,8 20 2.47,1 16
Edward RUCHAŁA MKS Zakopane 172,333 51,8 11 6.10,2 19 2.56,5 32
Andrzej KUŚMIREK Zryw W-wa 172,684 54,8 35 6.07,3 17 2.50,0 22
Zbigniew KRYCHNIAK Augustów 174,517 51,1 9 6.48,3 41 2.46,1 9
Zbigniew JASIŃSKI Sarmata 174,716 53,7 29 6.20,3 25 2.52,9 26
Mirosław NAJBERG Legia 175,167 52,2 14 6.20,8 26 2.58,5 34
Kazimierz PODLASKI MKS Zakopane 175,434 53,3 27 6.35,8 32 2.48,5 19
Bartłomiej MURAWSKI Orzeł 176,400 53,9 31 6.05,8 16 2.46,6 12
Roman KRÓLIK Zryw W-wa 176,583 52,4 16 6.35,1 31 2.55,0 30
Mirosław BOŁBOT Augustów 176,783 52,8 19 6.24,5 27 2.59,7 35
Ryszard MACHOWSKI MKS Zakopane 176,867 53,8 30 6.33,6 30 2.52,4 25
Henryk BARTUZI WKS Zakopane 176,900 52,9 21 6.42,0 33 2.51,0 23
Adam KOWALEWSKI Legia 177,500 52,3 15 6.45,2 36 2.53,0 27
Jacek WRZESIŃSKI Legia 177,917 54,9 36 6.18,1 23 3.00,0 36
Zbigniew GRAJEWSKI AZS Warszawa 178,250 55,2 37 6.29,7 28 2.54,3 29
Stanisław CYRTA Zryw W-wa 178,733 53,0 22 6.47,0 39 2.53,7 28
Henryk GAWRYŁA Tramwajarz 179,667 59,3 47 6.17,8 22 2.52,2 24
Eugeniusz PIEKARSKI Legia 181,050 53,5 28 6.42,1 24 3.01,6 37
Janusz PAJĄK Legia 181,467 54,5 33 6.45,6 37 2.58,1 33
Tadeusz BRZEZIŃSKI Tramwajarz 181,600 54,6 34 6.29,8 29 3.06,1 45
Iwo ZEMBAL Sarmata 184,567 56,1 39 6.46,6 38 3.02,1 39
Teodor BANASZEK Zryw W-wa 187,467 56,4 40 6.55,2 43 3.05,6 44
Henryk WITKOWSKI Tramwajarz 188,733 53,0 22 7.20,6 52 3.06,0 47
Edward KALBARCZYK Legia 189,783 57,9 43 7.01,7 45 3.04,8 42
Jan ŻYTECKI Augustów 191,684 58,5 45 7.06,1 48 3.06,5 46
Jerzy WALISZEWSKI Tramwajarz 192,434 59,8 48 6.47,8 40 3.14,0 51
Bogdan DROŻYŃSKI Sarmata 192,467 60,6 49 7.03,6 47 3.03,8 40
Feliks GUSTYN Orzeł 193,200 56,4 40 7.17,6f 51 3.11,6 50
Mirosław KIJEWSKI Zryw W-wa 194,267 56,7 42 7.13,8 50 3.15,8 52
Medard KORECKI Start Toruń 198,000 58,7 46 7.10,8 49 3.25,5 54
Andrzej SWITLING Start Toruń 200,250 62,4 51 6.56,5 44 3.25,3 53
Renisław PONICHTER Augustów 200,933 63,9 52 7.20,6 52 3.10,8 49
Romuald KIERWIAK Start Toruń 211,800 61,6 50 7.42,6 54 3.30,8 55
Andrzej BOGUCKI Tramwajarz 55,6 38 6.42,8 35 3.02,0 38
Zbigniew KECZMER Olimpia 6.53,3 42 3.04,0 41
Józef NORCZ Start Toruń 3.05,6 43
Andrzej MARCINIAK Tramwajarz 7.59,4 55 3.09,7 48
Tadeusz ADAMIAK Olimpia 58,2 44 7.03,1 46
drużynowo (po 3 biegach) dziewczęta chłopcy
1 Olimpia Elbląg 1 210,003 545,667 1 664,336 2
2 Orzeł Elbląg 1 226,614 564,863 3 660,751 1
3 MKS Zakopane 1 241,257 555,040 2 686,217 4
4 WKS Zakopane 1 258,574 578,317 4 680,257 3
5 Sarmata Warszawa 1 314,566 595,916 5 718,650 5
6 Zryw Warszawa 1 360,851 629,850 6 731,001 6
sędzia główny: Z. Kowalik; kierownik biura zawodów: Mieczysław Ambroży
1965 01 31 PRUSZKÓW Mistrzostwa Juniorów Okręgu Warszawskiego (Przegląd Sportowy 1965)
juniorki 500 1500
Hanna Maciejewska Sarmata Warszawa 62,8 1 3.29,3 3 132,567 1
Dorota Kalbarczyk AZS AWF Warszawa 66,5 3 3.23,4 1 134,300 2
Jadwiga Nurska Sarmata Warszawa 64,8 2 3.29,1 2 134,500 3
juniorzy 500 3000
Roman Królik MKS Zryw Warszawa 118,983 1
Krzysztof Dąbrowski AZS AWF 6.20,8 1 2
Zdzisław Wołyniak MKS Augustów 53,9 1
Andrzej Pirsztuk MKS Augustów 54,0 2
Stanisław Cyrta MKS Zryw Warszawa 54,1 3
Jacek Wrzesiński Legia Warszawa 6.20,9 2
Eugeniusz Piekarski Legia warszawa 6.28,5 3
1965 01 31 TORUŃ Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików [A.J] (Przegląd Sportowy 1965)
młodziczki 500 1000
Róża RUNIEWICZ Olimpia 70,0 1 2.26,4 2 143,200 2
Jadwiga GRADOWSKA LZS Rawa 70,7 2 2.24,3 1 142,850 1
Małgorzata JAKUBOWSKA Start Toruń 70,8 3 2.27,7 3 144,650 3
Barbara SAPOK Start Toruń 73,0 4 2.28,6 4
Bożena DOMŻALSKA Orzeł 73,0 4 2.32,2f 5
Jadwiga KOWALCZYK Augustów 74,3 6 2.32,4 6
Bożena WOJTAŁOWICZ Olimpia 75,6 7 2.34,6 7
Maria AMER LZS Rawa 76,2 8 2.41,1 8
Alicja PIETKIEWICZ Augustów 77,4 9 2.59,0 11
Danuta DYWIZJUSZ Olimpia 80,5 10 3.00,2 12
Krystyna KOZŁOWSKA Augustów 81,0 11 2.43,8 9
Grażyna KONOBRODZKA Start Toruń 81,4 12 3.17,4 16
Danuta RECZEK Orzeł 84,2 13 3.01,8 13
Grażyna GŁADYSZ Augustów 84,8 14 3.07,2 14
Ewa MAĆKOWSKA Start Toruń 89,7 15 3.07,3 15
Zofia GIERLICH LZS Rawa 92,3 16 2.52,5 10
Halina KAŹMIERCZAK LZS Rawa 93,5 17 3.23,4 17
Lucyna CZUBA Olimpia 95,6 18 3.27,5 18
młodzicy 500 1500 (wyniki niekompletne)
Henryk PILARSKI Orzeł 60,3 1 3.10,2 1
Andrzej DRUŻKOWSKI Olimpia 63,1 2
Zbigniew KRYCHNIAK Augustów 63,2 3
Andrzej SZELĄG Sarmata 66,3 4
Iwo ZEMBAL Sarmata 67,6 5
Zbigniew JASIŃSKI Sarmata 68,0 6
Bogdan DROŻYŃSKI Sarmata 68,1 7
Stanisław IWANASZKO Olimpia 68,6 8
Romuald KIERWIAK Start Toruń 68,9 9
Włodzimierz ŚWITKOWSKI Olimpia 68,9 9
Zbigniew RACZYŃSKI LZS Rawa 69,7 11
Józef MOROZ Start Toruń 71,2 12
Jan CZYŻEWSKI LZS Rawa 71,2 12
Janusz KOWALIK Augustów 72,4 14
Zygmunt OSTAPIUK Orzeł 72,5f 15
Jan SKONECZNY LZS Rawa 73,0 16
Jan ANTONIAK Olimpia 73,2 17
Krzysztof KUSIAK LZS Rawa 74,8 18
Wojciech MATUSZEWSKI Start Toruń 75,2 19
Wiesław BOŁBOT Augustów 77,3f 20
Andrzej ALIEKUN Start Toruń 81,4 21
1965 01 28 ELBLĄG Mistrzostwa Okręgu Młodzików [A.J]
młodziczki 500 1000
Bożena DOMŻALSKA Orzeł 61,9 1 2.14,8 2
Róża RUNIEWICZ Olimpia 62,3 2 2.14,2 1
Danuta DYWIZJUSZ Olimpia 66,2 3
Bożena WOJTAŁOWICZ Olimpia 72,0f 4 2.17,6 3
Danuta RECZEK Orzeł 72,5 5 2.42,5
Hanna CISZAK Olimpia 77,3 6
Ewa KAZINI Olimpia 82,0 7
Janina KOTLIŃSKA Olimpia 86,5 8
Genowefa GLASZA Olimpia 107,5 9
młodzicy 500 1500
Andrzej DRUŻKOWSKI Olimpia 53,5 1 2.59,5 2
Henryk PILARSKI Orzeł 54,5f 2 2.50,1 1
Zygmunt OSTAPIUK Orzeł 58,4 3 3.08,2 3
Jerzy LEONOWICZ Orzeł 63,0 4 3.39,1 6
Jan ANTONIAK Olimpia 63,5 5 3.58,5 7
Włodzimierz ŚWITKOWSKI Olimpia 64,5f 6 3.17,3 5
Stanisław IWANASZKO Olimpia 65,0 7 3.16,7 4
Zbigniew CHOJNACKI Olimpia 68,9 8
Jerzy SZANDALA Orzeł 69,0 9
Bronisław TYMOSZCZUK Olimpia 69,7f 10
Henryk CZYSZKOWSKI Olimpia 71,0 11
Andrzej JAKOBICKI Olimpia 71,4 12
Jerzy JAŚNIEWSKI Olimpia 72,5 13
Grzegorz JAKOBICKI Olimpia 73,5 14
Stanisław SZYMAŃSKI Olimpia 74,2 15
Leszek DANIELEWICZ Orzeł 74,5 16 4.16,5 8
Jerzy BANAŚ Olimpia 74,8 17
Zbigniew RUĆ Olimpia 75,1 18
Marian IWACHOW Olimpia 75,3 19
Janusz ŚWIECZ Olimpia 75,4 20
Czesław KURCZEWSKI Olimpia 79,1 21
Adam RYŃSKI Olimpia 79,8 22
Adam KOSTRZYŃSKI Olimpia 84,2 23
Stanisław GRABOWSKI Olimpia 86,1f 24
Mieczysław STRAUB Olimpia 88,3 25
Czesław WOLSKI Olimpia 92,2 26
pk/oc LADIES 500
Halina KULPA Olimpia 52,0 1
Helena PILEJCZYK Olimpia 52,2 2
Aleksandra ŚCIESZYN Olimpia 60,4 3
Bogusława GRUDZIŃSKA Olimpia 62,9 4
MEN 500
Kazimierz KOWALCZYK Olimpia 48,2 1
Mikołaj SIDOROWICZ Olimpia 49,5 2
Waldemar RYŚ Olimpia 49,8 3
Włodzimierz KECZMER Olimpia 51,5 4
Jan GANZYNKIEWICZ Olimpia 52,0 5
Jerzy SZYMKO Olimpia 52,2f 6
Tadeusz ADAMIAK Olimpia 56,7 7
Henryk KŁOCZKO Orzeł 57,2 8
Zbigniew KECZMER Olimpia 60,0f 9
Ludwik MALACH Orzeł 70,5f 10
1965 01 23/24 ZAKOPANE Międzynarodowe Mistrzostwa Polski [A.J]
;s=news/kb,mk,kb;d=19841029,890914,15,930726,20091202;n=international championships of poland;co=date 01 22/23 in yb
;co=enligt idrottsbladet, vilket inte ger de poängsummor vi fĺtt frĺn annat hĺll
23.1 23.1 24.1 24.1
LADIES 500 1500 1000 3000
1 Tatjana Sjarova 1939 URS 47,7 2 2.33,9 1 1.38,2 2 5.29,4 2 203,000
2 Vera Oksjina URS 48,3 3 2.35,3 2 1.38,0 1 5.30,8 4 204,200
3 Arija Gulite 1942 Daugawa Riga 48,6 4 2.35,7 4 1.39,7 4 5.28,6 1 205,117
4 Christina Scherling 1940 SWE 48,6 4 2.35,6 3 1.41,4 7 5.30,5 3 206,250
5 Gunilla Jacobsson 1946 SWE 46,6 1 2.37,4 7 1.40,0 5 5.50,2 9 207,434
6 Svetlana Kuzovkova URS 48,8 6 2.37,2 6 1.40,5 6 5.38,1 5 207,800
7 Adela Mroske Orzeł 49,6 9 2.36,5 5 1.39,3 3 5.39,4f 6 207.984
8 Helena Pilejczyk Olimpia 49,7 10 2.40,2 8 1.41,5 8 5.41,2 7 210,717
9 Marianna Kaim AZS Warszawa 49,5 8 2.42,6 9 1.43,5 9 5.47,7 8 213,400
10 Piroska Tamássy HUN 49.0 7 2.49,8 11 1.45,6 10 6.02,6 10 218,833
Leokadia Wilk Legia 53,1 13 2.49,1 10 1.49,5 11 6.17,6 14 227.150
Mária Tölgyesi HUN 52,1 11 2.54,0 13 1.50,5 12 6.15,3 13 227,900
Maria Cieślak MKS Zakopane 53,8 14 2.52,5 12 1.52,5 14 6.08,4 12 228,950
Teresa Plata WKS Zakopane 52,5 12 2.54,4 14 1.51,9 13 6.21,6 15 230,183
Barbara Król MKS Zakopane 54,8 15 2.56,6 15 1.53,4 15 6.04,5 11 231,167
MEN 500 5000 1500 10000
1 Gennadij Judin URS 43,3 3 7.58,9 1 2.12,8 1 16.22,3 1 184.572
2 György Ivánkai HUN 44,8 7 8.09,6 2 2.18,9 4 17.02,2 2 191,170
3 György Martos HUN 43,2 1 8.24,0 4 2.17,6 2 17.28,2 3 191,877
4 Stanisław Kuch Legia 43,8 4 8.20,8 3 2.19,3 5 17.37,6 4 193,193
5 Oleg Ivanov 1946 URS 43,2 1 8.36,7 6 2.18,6 3 17.54,7 5 194,805
6 Kazimierz Kowalczyk Olimpia 44,7 6 8.34,4 5 2.22,1 7 17.58,0 6 197,407
7 Tadeusz Matuszewski Sarmata 44,0 5 9.01,5 10 2.21,5 6 18.48,8 11 201,767
8 Wiesław Sendek Sarmata 45,7 9 8.56,9 9 2.24,7 9 18.35,5 8 203,398
9 Mikołaj Sidorowicz Olimpia 46,7 13 8.54,6 8 2.26,0 11 18.23,2 7 203,987
10 Józef Iskrzycki AZS Warszawa 45,8 10 9.03,0 12 2.25,9 10 18.45,4 10 205,003
11 Jacek Seroczyński Sarmata 46,9 14 9.06,9 13 2.30,5 17 18.53,5 12 208,265
12 Stanisław Smółka WKS Zakopane 45,9 11 9.20,4 15 2.29,8 13 19.18,0 13 209,773
13 Stanisław Pietrusa WKS Zakopane 49,0 20 9.07,2 14 2.31,4 18 18.44,5 9 210,412
14 Eugeniusz Tasz WKS Zakopane 46,6 12 9.20,9 16 2.30,0 14 19.18,8 14 210,797
Stanisław Kłotkowski Sarmata 45,1 8 8.49,5 7 2.24,6 8 146,250
Cezary Mancewicz Olimpia 47,4 16 9.22,2 17 2.30,4 15 153,753
Jerzy Liebchen Sarmata 47,1 15 9.35,6 22 2.30,4 15 154,793
Stanisław Szaflarski WKS Zakopane 48,1 19 9.24,4 20 2.35,0 19 156,207
Andrzej Fuczek WKS Zakopane 47,9 17 9.23,2 18 2.36,3 20 156,320
Grzegorz Wysocki Legia 53,6f 23 9.02,5 11 2.27,4 12 156,983
Jan Chmielek WKS Zakopane 47,9 17 9.26,5 21 2.39,1 21 157,583
Krzysztof Dąbrowski AZS Warszawa 50,5 22 10.17,2 23 2.44,0 22 166,887
Andrzej Warnik WKS Zakopane 49,2 21 9.23,9 19
sędzia główny: Bolesław Saławacki; kierownik biura zawodów: Mieczysław Ambroży
1965 01 23 ELBLĄG zawody klasyfikacyjne [A.J]
LADIES 500
Halina KULPA Olimpia 53,4 1
Elżbieta WOŹNIAK Olimpia 56,4 2
Janina KRASOWSKA Orzeł 60,3 3
Janina CZACHOROWSKA Orzeł 60,8 4
Eryka DUDA Olimpia 61,3 5
Róża RUNIEWICZ Olimpia 61,4 6
Bogusława GRUDZIŃSKA Orzeł 61,8 7
Bożena WOJTAŁOWICZ Olimpia 62,0 8
Aleksandra ŚCIESZYN Olimpia 62,2 9
Barbara MISIEWICZ Orzeł 62,5 10
Bożena DOMŻALSKA Orzeł 62,8 11
Danuta DYWIZJUSZ Olimpia 66,5 12
Halina ZDANOWICZ Orzeł 69,5 13
Danuta RECZEK Orzeł 71,6 14
Wanda GOYNY Orzeł 82,3f 15
MEN 500
Waldemar RYŚ Olimpia 49,6 1
Henryk PILARSKI Orzeł 49,8 2
Włodzimierz KECZMER Olimpia 50,1 3
Henryk SZANDALA Orzeł 50,6 4
Roman OSTAPIUK Orzeł 51,0 5
Ryszard ORZECHOWSKI Olimpia 51,0 5
Jerzy SZYMKO Olimpia 52,0 7
Sławomir PANEK Orzeł 52,2 8
Andrzej DRUŻKOWSKI Olimpia 52,9 9
Bartłomiej MURAWSKI Orzeł 53,5f 10
Zbigniew KECZMER Olimpia 55,1 11
Stanisław IWANASZKO Olimpia 55,9 12
Zygmunt OSTAPIUK Orzeł 56,0 13
Henryk KŁOCZKO Orzeł 57,8 14
Włodzimierz ŚWITKOWSKI Olimpia 58,6f 15
Roman SZYDŁOWSKI Olimpia 58,6 15
Ludwik MALACH Orzeł 58,9 17
Stanisław PELL Olimpia 59,0 18
Feliks GUSTYN Orzeł 63,7f 19
Jan ANTONIAK Olimpia 64,9 20
Wiesław ANTONIAK Olimpia 64,9 20
Marian IWACHOW Olimpia 66,9 22
Bolesław NOWAK Olimpia 71,9 23
Jerzy LEONOWICZ Orzeł 75,3f 24
1965 01 17 ELBLĄG Otwarcie sezonu [A.J]
LADIES 500 1000
Halina KULPA 54,5 1 2.05,1 1
Elżbieta WOŹNIAK 59,4 2 2.12,6 2
Anna RUNIEWICZ 62,2 3
Aleksandra SCIERZYN 64,4 4 2.41,3 3
Bożena WOJTAŁOWICZ 70,3 5
MEN 500 500 1500 3000
Andrzej OZIEWICZ 51,3 1 6.25,6 3
Waldemar RYŚ 52,5 2 6.03,5 1
Ryszard ORZECHOWSKI 53,3 3 2.56,0 1
Cezary MANCEWICZ 53,6 4 6.03,5 1
Andrzej DRUŻKOWSKI 53,8 5 3.04,4 3
Jerzy SZYMKO 54,3 6 2.58,3 2
Tadeusz ADAMSKI 58,4 7
Stanisław IWANASZKO 59,5 8
Włodzimierz ŚWITKOWSKI 64,6 9 67,3f 1
Władysław ANTONIAK 67,8 10
Jan ANTONIAK 69,2 11
Jan GANZYNKIEWICZ 3.09,1 4
Włodzimierz KECZMER 3.12,0 5
1965 01 16/17 ZAKOPANE niekompletne [A.J + Przegląd Sportowy]
;s=osk;d=?,20090514;n=internasjonalt
16.1 16.1 17.1 17.1
LADIES 500 1500 1000 3000 all 500+1500+1000
1 Adela Mroske Orzeł 49,5 3 2.34,6 1 1.45,5 2 5.26,6 1 208,133
2 Christina Scherling SWE 48,9 2 2.36,9 2 1.59,5f 11 5.29,3 2 215,833
3 Marianna Kaim AZS Warszawa 50,5c 2.41,1 4 1.47,7 4 5.49,2 4 216,250
4 Wanda Błońska AZS Warszawa 49,9 4 2.50,1 5 1.50,2 5 5.44,4 3 219,070
5 Helena Pilejczyk Olimpia 50,4 5 2.55,4c 1.46,6 3 5.51,5 5 220,746
6 Teresa Plata WKS Zakopane 1.54,4 7 6.11,6 9 229,266 (167,333)
7 Maria Cieślak MKS Zakopane 1.54,7 8 6.08,8 8 230,583 (169,116)
8 Leokadia Wilk Legia 1.51,5 6 6.16,2 10 230,816 (168.116)
9 Dorota Kalbarczyk AZS Warszawa 1.57,5 9 6.08,7 7 235,366 (173,916)
10 Barbara Król MKS Zakopane 2.00,2 12 6.01,6 6 236,433 (176,166)
11 Jadwiga Nurska Sarmata 1.57,6 10 6.24,4 11 238,267 (174,200)
12 Wanda Smoter MKS Zakopane 2.02,7 13 6.44,1 13 244,966 (177,616)
13 Alicja Morawetz WKS Zakopane 2.08,0 14 6.41,5 12 255,050 (188,153)
14 Irena Jonatowska Start Toruń 2.13,7 15 6.58,8 14 260,283 (190,483)
Gunilla Jacobsson SWE 48,3 1 2.39,5 3 1.44,6 1 153,766
Wanda Sadakiewska Start Toruń 2.18,2 16 (191,466)
MEN 500 5000 1500 10000
1 Wiesław Sendek Sarmata 45,2 1 8.47,9 2 2.30,9 1 18.25,4 2 203,780
2 Mikołaj Sidorowicz Orzeł 47,2c 8.46,0 1 2.39,4 5 18.09,4 1 207,403
3 Jacek Seroczyński Sarmata 47,1 5 9.05,6 5 2.42,9 7 18.53,0 3 212,610
Grzegorz Wysocki Legia 45,9 2 9.01,1 3 2.32,3 2 150,777
Eugeniusz Tasz 45 WKS Zakopane 46,9 4 9.05,1 4 2.36,9 3 153,710
Stanisław Pietrusa WKS Zakopane 2.40,2 6 156,670
Jerzy Liebchen Sarmata 2.38,3 4 158,287
Stanisław Sobański WKS Zakopane 2.50,0 8 165,620
Stanisław Smołka WKS Zakopane 46,4 3
1965 01 13 ZAKOPANE Mistrzostwa Województwa Krakowskiego Przegląd Sportowy
niekompletne
wsssa 500
Piroska Tamássy HUN 49,0
LADIES
juniorki 500 1500
Maria Cieślak MKS Zakopane 55,1 1 2.59,3 1
Barbara Król MKS Zakopane 55,7 2 3.00,9 2
młodziczki
Stanisława Bachulska Podhale 59,1 1 3.22,5 1
Barbara Śliwińska MKS Zakopane 62,5 2
Jadwiga Zakrzewska Podhale 62,5 2
? Szewczyk Podhale 3.23,6 2
MEN seniorzy 500 3000
Stanisław Smółka WKS Zakopane 47,4 1 5.36,5 2
Eugeniusz Tasz WKS Zakopane 47,8 2 5.34,5 1
juniorzy 500 3000
Andrzej Fuczek WKS Zakopane 48,4 1 5.39,6 2
Andrzej Warnik WKS Zakopane 50,1 2 5.36,6 1
młodzicy 500 1500
Janusz Sawicki Podhale 52,6 1
? Gruszka MKS Zakopane 53,3 2
Marian Zając MKS Zakopane 2.57,6 1
? Chudy Podhale 2.57,9 2
1965 01 03/04 ZAKOPANE Eliminacje Kadry Narodowej [A.J, Przegląd Sportowy]
3.1 3.1 4.1 4.1
LADIES seniorki 500 1500 1000 3000
Adelajda Mroske Orzeł Elbląg 52,5 1 2.49,7 1 1.44,0 1 5.43,0 1 218,234 1
Wanda Błońska AZS AWF Warszawa 52,9 2 3.00,5 3 1.48,3 2 5.54,2 2 226,250 2
Helena Pilejczyk Olimpia Elbląg 54,2 3 2.57,9 2 1.49,1 3 5.58,1 3 227,733 3
Leokadia Wilk Legia Warszawa 54,8 4 3.07,8 5 1.53,0 5 6.24,8 5 238,033 4
Marianna Kaim AZS AWF 62,0 7 3.06,2 4 1.50,0 4 6.04,9 4 239,884 5
Krystyna Lempart Legia Warszawa 63,1 8 3.40,8 8 2.10,8 7 7.02,4 6 272,500 6
Ewa Szajer Sarmata 59,6 6 3.37,0 7 2.03,6 6
Danuta Tarnachowicz Sarmata 58,1 5 3.22,7 6
juniorki 500 1500 1000 3000 wyniki niekompletne
Halina Kulpa Olimpia Elbląg 53,2 1 5.58,8 1 225,983 1
Elżbieta Woźniak Olimpia Elbląg 6.28,0 7 240,784 2
Teresa Plata WKS Zakopane 56,1 3 6.21,8 4 241,083 3
Dorota Kalbarczyk AZS Warszawa 6.24,0 5 243,367 4
Janina Krasowska Orzeł Elbląg 55,7 2 6.30,7 8 245,934 5
Maria Cieślak 47 MKS Zakopane 6.20,9 3 246,550 6
Jadwiga Nurska Sarmata 6.36,2f 9 250,266 7
Barbara Król MKS Zakopane 6.20,0 2 252,066 8
Janina Czachorowska Orzeł 6.27,7 6 252,900 9
Mirosława Łępicka AZS Warszawa 6.41,4 11 254,033 10
Wanda Smoter MKS Zakopane 6.49,4 13 256,416 11
Hanna Kalinowska Legia 6.57,3 15 260,800 12
Danuta Gudamowska MKS Zakopane 6.39,9 10 261,950 13
Irena Jonatowska Start Toruń 6.41,9 12 265,683 14
Alicja Morawetz WKS Zakopane 6.53,2 14 268,633 15
MEN senior 500 3000 1500 5000
Stanisław KUCH Legia 45,8 1 5.13,5 1 2.23,0 1 8.52,1 1 198,927 1
Andrzej ŚWIĘCICKI Legia 46,4 4 5.18,5 3 2.25,7 2 8.54,0 3 201,450 2
Kazimierz KOWALCZYK Olimpia 45,9 2 5.22,8 4 2.27,3 4 8.52,5 2 202,050 3
Stanisław KŁOTKOWSKI Sarmata 47,0 5 5.16,9 2 2.27,4 5 8.56,6 4 202,610 4
Tadeusz MATUSZEWSKI Sarmata 45,9 2 5.30,5 6 2.26,7 3 9.18,6 7 205,743 5
Wiesław SENDEK Sarmata 47,9 7 5.28,5 5 2.30,5 6 9.22,0 9 209,017 6
Mikołaj SIDOROWICZ Olimpia 49,4 11 5.31,4 7 2.31,4 8 8.59,3 5 209,030 7
Grzegorz WYSOCKI Legia 47,5 6 5.34,7 9 2.32,5 9 9.12,1 6 209,326 8
Jacek SEROCZYŃSKI Sarmata 49,6 12 5.53,6 11 2.40,4 11 9.38,0 10 219,800 9
Stanisław SMÓŁKA WKS Zakopane 48,2 8 5.55,8 12 2.39,5 10 9.56,2 13 220,287 10
Cezary MANCEWICZ Olimpia 49,1 10 5.49,0 10 3.01,5f 16 9.50,0 12 226,767 11
Stanisław SAWICKI AZS Warszawa 51,8 16 6.03,0 13 2.44,4 13 9.49,2 11 226,020 12
Piotr ŚNIADOWSKI Legia 48,6 9 6.12,5 14 2.44,8 15 10.19,1 15 227,526 13
Ryszard WITKOWSKI Sarmata 51,3 14 6.20,9 15 2.43,5 12 10.18,8 14 231,163 14
Marian RAMS AZS Warszawa 50,8 13 6.29,2 16 2.44,5 14 10.25,2 16 233,020 15
Józef ISKRZYCKI AZS Warszawa 5.34,3 8 2.30,5 6 9.19,6 8
Andrzej OZIEWICZ Olimpia 51,7 15
juniorzy
Waldemar RYŚ Olimpia 49,4 1 5.50,5 4 2.32,5 1 9.38,9 6 216,540 1
Stanisław PIETRUSA WKS Zakopane 52,3 18 5.43,1 1 2.34,5 2 9.19,2 1 216,903 2
Eugeniusz TASZ WKS Zakopane 49,4 1 5.50,4 3 2.37,4 4 9.34,1 3 217,677 3
Roman OSTAPIUK Orzeł 50,0 5 5.50,5 4 2.37,7 5 9.34,3 4 218,412 4
Andrzej FUCZEK WKS Zakopane 51,5 13 5.57,3 7 2.38,7 8 9.27,5 2 220,700 5
Eugeniusz GODLEWSKI Sarmata 49,5 3 5.59,6 8 2.38,8 9 9.51,7 10 221,536 6
Jerzy LIEBCHEN Sarmata 50,3 6 6.01,8 11 2.37,7 6 9.53,0 11 222,466 7
Henryk PILARSKI Orzeł 53,7f 30 5.55,9 6 2.37,9 7 9.50,8 8 224,730 8
Andrzej WARNIK WKS Zakopane 52,1 17 6.03,1 15 2.40,9 11 9.46,5 7 224,900 9
Ryszard ORZECHOWSKI Olimpia 52,5 22 6.01,6 10 2.40,0 10 9.50,8 8 225,180 10
Andrzej PIRSZTUK MKS Zakopane 50,7 8 6.02,6 14 2.43,6 16 9.58,4 15 225,506 11
Jerzy TABAKA Legia 49,8 4 6.09,8 19 2.41,1 12 10.03,8 16 225,513 12
Henryk SZANDALA Orzeł 52,3 18 6.02,4 13 2.43,6 16 9.57,5 14 226,983 13
Jan GANZYNKIEWICZ Olimpia 52,6 23 6.00,5 9 2.48,7 29 9.53,8 12 228,296 14
Henryk BARTUZI WKS Zakopane 55,7 31 6.02,2 12 2.43,9 18 9.56,8 13 230,379 15
Stanisław SZAFLARSKI WKS Zakopane 64,4f 40 5.49,9 2 2.36,2 3 9.34,5 5 232,234 16
Sławomir PANEK Orzeł 51,4 12 6.08,5 18 2.42,5 13 166,984
Stanisław SZUFNARA MKS Zakopane 50,9 11 6.12,6 20 2.45,2 21 168,067
Jerzy SZYMKO Olimpia 53,1 24 6.05,5 16 2.43,3 14 168,450
Roman BIERNAT MKS Zakopane 52,4 21 6.07,9 17 2.45,6 22 168,917
Krzysztof DĄBROWSKI AZS Warszawa 51,5 13 6.18,0 27 2.45,9 23 169,800
Jerzy STEC MKS Zakopane 50,4 7 6.22,0 30 2.47,5 25 169,900
Józef GAWLIKOWSKI MKS Zakopane 50,8 10 6.32,2 33 2.43,4 15 170,634
Włodzimierz KECZMER Olimpia 51,9 16 6.16,0 26 2.48,9 30 170,867
Kazimierz PODLASKI MKS Zakopane 51,8 15 6.28,0 31 2.44,4 19 171,266
Ryszard RUCHAŁA MKS Zakopane 53,2 25 6.13,2 21 2.47,8 26 171,333
Andrzej KUŚMIREK Zryw 53,4 27 6.15,9 25 2.47,0 24 171,717
Andrzej DRUŻKOWSKI Olimpia 53,3 26 6.21,5 29 2.48,0 27 172,883
Roman KRÓLIK Zryw 50,7 8 6.37,7 36 2.49,2 31 173,383
Adam KOWALEWSKI Legia 52,3 18 6.31,6 32 2.50,2 32 174,300
Teodor BANASZEK Zryw 53,5 28 6.19,0 28 2.53,1 35 174,367
Bartłomiej MURAWSKI Orzeł 55,7 31 6.15,4 24 2.50,6 34 175,134
Zdzisław WOŁYNIAK MKS Zakopane 59,9f 36 6.14,4 23 2.44,5 20 177,133
Jan CZEPIEL WKS Zakopane 63,5f 39 6.13,5 22 2.48,2 28 181,817
Stanisław CYRTA Zryw 53,5 28 7.04,4 41 2.56,4 38 183,033
Michał ŚNIADOWSKI Legia 58,2f 35 6.52,7 39 2.55,5 37 185,483
Zygmunt OSTAPIUK Orzeł 61,1f 37 6.37,3 35 2.54,5 36 185,484
Zbigniew JASIŃSKI Sarmata 62,9 38 6.52,7 39 2.50,5 33 188,516
Iwo ZEMBAL Sarmata 67,5 42 6.37,2 34 3.02,1 39 194,400
Andrzej SWITLING Start Toruń 65,1 41 7.18,0 42 3.16,6 40 203,630
Andrzej RAUBO Start Toruń 56,9 33 6.40,5 37
Janusz PAJĄK Legia 57,2f 34 6.50,0 38
sędzia główny: Witold Truszkowski; kierownik biura zawodów: Eugeniusz Nikodem
1965 01 02 ZAKOPANE Zawody klasyfikacyjne Orzeł [A.J]
LADIES 500
Barbara MISIEWICZ Orzeł 61,6 1
Halina ZDANOWICZ Orzeł 67,9 2
Danuta RECZEK Orzeł 71,6 3
Wanda GOYNY Orzeł 75,7 4
MEN 500 1500
Bartłomiej MURAWSKI Orzeł 52,8 1
Zygmunt OSTAPIUK Orzeł 56,4 2 dsq -
Henryk KŁOCZKO Orzeł 56,4 2
Feliks GUSTYN Orzeł 57,1 4
Ludwik MALACH Orzeł 59,9 5
1964 12 31 ZAKOPANE Biegi Sylwestrowe [A.J]
biegi masowe (pack style)
LADIES 3000
Adela MROSKE Orzeł 5.40,1 1
Elwira SEROCZYŃSKA Sarmata 5.42,0 2
Helena PILEJCZYK Olimpia 5.43,3 3
Leokadia WILK Legia 5.47,1 4
Marianna KAIM AZS Warszawa 5.48,4 5
Mirosława ŁĘPICKA-KAFLIŃSKA AZS Warszawa 6.13,8 6
Danuta TARNACHOWICZ Sarmata 6.20,8 7
Alicja MORAWETZ WKS Zakopane 6.23,5 8
Ewa MOŻYCKA Sarmata 6.24,1 9
Krystyna LEMPART Legia 6.25,5 10
juniorki 3000
Halina KULPA Olimpia 5.51,5 1
Wanda BŁOŃSKA AZS Warszawa 5.53,2 2
Dorota KALBARCZYK nst 5.53,4 3
Elżbieta WOŹNIAK Olimpia 5.54,0 4
Jadwiga NURSKA Sarmata 5.54,3 5
Teresa PLATA WKS Zakopane 5.55,0 6
Janina KRASOWSKA Orzeł 5.57,0 7
Irena JONATOWSKA Wisła Toruń 6.13,6 8
Wanda SMOTER MKS Zakopane 6.15,8 9
Janina CZACHOROWSKA Orzeł 6.27,8 10
Ewa CZARNECKA Legia 6.31,4 11
Barbara KRÓL MKS Zakopane 6.31,6 12
Hanna MACIEJEWSKA Sarmata 6.34,9 13
Aleksandra ŚCIESZYN Olimpia 6.35,0 14
Wanda SADAKIEWSKA Wisła Toruń 6.45,6 15
Teresa KONONOWICZ Sarmata 6.46,2 16
Hanna KALINOWSKA Legia 6.48,3 17
Maria CIEŚLAK MKS Zakopane 6.49,0 18
Elżbieta NOWAK AZS Warszawa 7.22,1 19
Beata ŁĄCZKOWSKA AZS Warszawa 8.13,5 20
Irena PAWLUS Wisła Toruń 8.20,1 21
młodziczki 1500
Jadwiga KOWALCZYK Augustów 3.02,6 1
Róża RUNIEWICZ Olimpia 3.05,6 2
Jadwiga ZAKRZEWSKA Podhale 3.20,8 3
Małgorzata JAKUBOWSKA Wisła Toruń 3.24,6 4
Stanisława BACHULSKA Podhale 3.25,6 5
Bożena DOMŻALSKA Orzeł 3.34,4f 6
Maria MACIASZEK Podhale 4.33,9 7
MEN 10000
Stanisław KUCH Legia 18.14,1 1
Tadeusz MATUSZEWSKI Sarmata 18.15,1 2
Wiesław SENDEK Sarmata 18.19,2 3
Mikołaj SIDOROWICZ Olimpia 18.20,5 4
Grzegorz WYSOCKI Legia 18.21,5 5
Józef ISKRZYCKI AZS Warszawa 18.30,5 6
Stanisław SMÓŁKA WKS Zakopane 18.50,8 7
Waldemar RYŚ Olimpia 18.51,0 8
Stanisław SZAFLARSKI WKS Zakopane 18.52,8 9
Cezary MANCEWICZ Olimpia 18.53,0 10
Stanisław SAWICKI AZS Warszawa 18.53,6 11
Stanisław SOBAŃSKI WKS Zakopane 19.24,1 12
Stanisław PIETRUSA WKS Zakopane 19.34,0 13
Andrzej OZIEWICZ Olimpia 19.41,5 14
Jerzy TABAKA Legia 19.54,0 15
Andrzej ŚWIĘCICKI Legia dsq -
Stanisław KŁOTKOWSKI Sarmata dsq -
juniorzy 5000
Andrzej WARNIK WKS Zakopane 9.33,2 1
Ryszard ORZECHOWSKI Olimpia 9.40,5 2
Eugeniusz GODLEWSKI Sarmata 9.40,5 2
Ludwik MALACH Orzeł 9.41,3 4
Włodzimierz KECZMER Olimpia 9.41,5 5
Jerzy LIEBCHEN Sarmata 9.42,5 6
Roman OSTAPIUK Orzeł 9.45,0 7
Andrzej FUCZEK WKS Zakopane 9.46,5 8
Krzysztof DĄBROWSKI AZS Warszawa 9.50,0 9
Jerzy SZYMKO Olimpia 9.51,8 10
Stanisław SZUFNARA MKS Zakopane 9.52,4 11
Andrzej PIRSZTUK Augustów 9.52,6 12
Henryk SZANDALA Orzeł 9.52,8f 13
Henryk BATRUZI WKS Zakopane 9.53,8 14
Zdzisław WOŁYNIAK Augustów 9.55,5 15
Roman BIERNAT MKS Zakopane 9.58,0 16
Jan GANZYNKIEWICZ Olimpia 9.58,0 16
Jerzy STEC MKS Zakopane 10.00,7 18
Bartłomiej MURAWSKI Orzeł 10.05,0 19
Jan CZEPIEL WKS Zakopane 10.06,0f 20
Henryk KŁOCZKO Orzeł 10.07,8f 21
Mirosław NAJBERG Legia 10.12,3 22
Janusz PAJĄK Legia 10.13,8 23
Michał ŚNIADOWSKI Legia 10.17,8 24
Ryszard RUCHAŁA MKS Zakopane 10.18,0 25
Kazimierz PODLASKI MKS Zakopane 10.20,0 26
Feliks GUSTYN Orzeł 10.27,8 27
Andrzej RAUBO Wisła Toruń 10.54,1f 28
Adam KOWALEWSKI Legia 12.01,8 29
Andrzej ŚWITLIN Wisła Toruń 12.54,0 30
Sławomir PENCZEK Orzeł dsq -
młodzicy 3000
Henryk PILARSKI Orzeł 5.37,1 1
Andrzej DRUŻKOWSKI Olimpia 5.43,1 2
Marian ZAJĄC MKS Zakopane 5.50,7 3
Zbigniew JASIŃSKI Sarmata 5.54,0 4
Iwo ZEMBAL Sarmata 5.59,4 5
Bohdan DROŻYŃSKI Sarmata 6.07,4 6
Zygmunt OSTAPIUK Orzeł 6.07,5 7
Janusz SAWICKI Podhale 6.13,5 8
Andrzej SZELĄG Sarmata 6.18,7 9
Eugeniusz PIEKARSKI Legia 6.22,4 10
Andrzej POPIELOWSKI Legia 6.24,0 11
sędzia główny: Stanisław Niemczyk; kierownik biura zawodów: Marian Millan
1964 12 20/21 ZAKOPANE Tor na ul. Orkana 306m
Zawody kontrolne kadry narodowej [A.J]
20.12 20.12 21.12 21.12
LADIES 500 1500 1000 3000
Adela MROSKE Orzeł 222,250 1 53,5 3 2.52,2 1 1.45,1 1 5.51,6 1
Halina KULPA Olimpia 225,933 2 52,2 1 2.57,8 4 1.47,5 2 6.04,3 2
Marianna KAIM AZS Warszawa 228,350 3 54,0 5 2.55,6 3 1.47,8 3 6.11,5 3
Elżbieta WOŹNIAK Olimpia 239,866 4 56,4 7 3.06,2 5 1.53,8 5 6.27,0 4
Danuta TARNACHOWICZ Sarmata 245,566 5 57,3 8 3.07,6 6 1.55,7 6 6.47,3 5
Helena PILEJCZYK Olimpia 52,7 2
Wanda BŁOŃSKA AZS Warszawa 53,5 3 2.55,4 2 1.49,3 4
Tadeusz PLATA WKS Zakopane 55,0 6
20.12 20.12 21.12 21.12
MEN 500 3000 1500 5000
Stanisław KŁOTKOWSKI Sarmata 200,823 1 47,6 6 5.16,1 1 2.23,7 1 8.46,4 1
Kazimierz KOWALCZYK Olimpia 201,966 2 46,7 3 5.19,0 2 2.25,8 2 8.55,0 3
Grzegorz WYSOCKI Legia 204,986 3 47,2 4 5.20,8 3 2.30,9 5 9.00,2 4
Tadeusz MATUSZEWSKI Sarmata 206,047 4 46,1 1 5.28,8 6 2.27,2 3 9.20,8 5
Mikołaj SIDOROWICZ Olimpia 206,353 5 49,5 7 5.24,8 5 2.28,8 4 8.51,2 2
Stanisław SZAFLARSKI WKS Zakopane 218,080 6 50,2 8 5.43,8 8 2.36,9 6 9.42,8 6
Andrzej ŚWIĘCICKI Legia 46,6 2 5.23,3 4
Wiesław SENDEK Sarmata 47,5 5 5.36,2 7
Ryszard RUCHAŁA WKS Zakopane 52,2 9
Stanisław PIETRUSA WKS Zakopane 52,3 10 5.48,7 9
1964 12 16/17 BUDAPEST International Competition HUN-POL-CZE-AUT [A.J]
500 1500 1000 3000
1. Piroska Tamássy 49,0 1 2.45,1 2 1.44,5 1 5.52,5 3 215.033
2. Vera Prochazkova CZE 51,2 4 2.45,3c 1.45,4 2 5.49,9 2 217,317
3. Helena Pilejczyk POL 51,0 3 2.44,8 1 1.47,5 4 5.49,5 1 217,933
4. Elwira Seroczyńska POL 50,6 2 2.45,1 2 1.46,3 3 5.58,1 6 218,466
5. Mária Tölgyesi 52,3 2.48,8 1.49,2 5 5.59,4 223.067
6. Eszter Köszegi 5.54,6 4 223,300
Hana Merhautova CZE 5.56,6 5
Antonia Soltesz-Magyar 1.58,8
500 3000 1500 5000
1. Hermann Strutz AUT 44,5 4 4.38,4 1 2.15,7 1 8.04,6 1 184.593
2. György Ivánkai 44,7 6 4.40,8 2 2.18,9 5 8.14,2 2 187.220
3. Oldrich Teply CZE 43,9 2 4.47,5 3 2.16,9 2 8.24,6 3 187.910
4. György Martos 43,9 2 4.48,9 4 2.18,6 4 8.26,1 4 188.860
5. Mihály Martos 42,7 1 2.18,5 3 191,014
6. Stanisław Kuch POL 44,6 5 4.53,9 6 2.20,7 6 8.29,0 6 191,383
Antal Karácsony 44,8 8 4.53,4 5 8.27,0 5
Gerhard Strutz AUT 44,7 6 2.22,4 8.49,5
Reinhold Seeböck AUT 2.23,1 9 8.46,5
Lajos Rétfalvi 45,5 5.07,8
10. Andrzej Święcicki POL 45,4 9 4.59,5 9 2.23,1 8.48,0 9 195,816
trener: Stefan Rogalski, kierownik drużyny: Kazimierz Czarnocki
SB (from 10 best 1964/1965)
LADIES 1500 data
Wanda Błońska AZS Warszawa 2.44,2 Zakopane ??
Teresa Plata MKS Zakopane 2.52,1 Zakopane ??
Halina Kulpa Olimpia 2.52,7 Zakopane ??
wsssa
3000 meter
Janina Krasowska 6.16.0 11 Berlin Ho 10.01.65
500 meter
Tadeusz Matuszewski 030633 43.6 9 Madonna 16.01.65 43.8 -64
Stanisław Kuch 130335 43.7 11 Madonna 16.01.65 44.0 -59
Stanisław Kłotkowski 010941 44.8 20 Madonna 16.01.65 44.3 -64
Edward Makos (?) 47.0 - Oslo Fr 28.01.65
1000 meter
Stanisław Kłotkowski 010941 1.33.1 - Alma-Ata Ts 28.01.65
Grzegorz Wysocki 171145 1.35.9 10 Alma-Ata Ts 31.01.65
1500 meter
Stanisław Kuch 130335 2.15.8 14 Madonna 17.01.65 2.18.3 -59
Tadeusz Matuszewski 030633 2.19.6 25 Madonna 17.01.65 2.20.5 -64
Stanislaw Kłotkowski 010941 2.19.7 26 Madonna 17.01.65 2.19.4 -64
Kazimierz Kowalczyk 2.19.7 26 Madonna 17.01.65 2.21.9 -64
3000 meter
Edward Makos 5.12.2 - Oslo Fr 28.01.65
5000 meter
Stanisław Kuch 130335 8.20.0 13 Madonna 16.01.65 8.35.0 -64
Kazimierz Kowalczyk 8.24.7 16 Madonna 16.01.65 8.34.7 -64
Stanisław Kłotkowski 010941 8.42.2 25 Madonna 16.01.65 8.34.2 -64
Tadeusz Matuszewski 030633 8.43.7 26 Madonna 16.01.65 8.39.6 -63
10000 meter
Andrzej Święcicki 250736 17.52.8 11 Berlin Ho 10.01.65 17.29.7 -64