Okuma ve bilgilenme sürecinin tadını çıkarmanız dileğiyle…Yüklə 6,04 Kb.
tarix29.10.2017
ölçüsü6,04 Kb.
#7555

Sunuş
Küresel iş ortamının büyük bir değişim geçirdiği bir sır değil. Her şeyden önce, ilerleyen teknoloji, işletmelerin ve ekonominin işleyiş bağlamını sürekli yeniden şekillendiriyor. Değişimde demografinin de büyük etkisi var, her yerde yeni teknolojik olanaklarla büyüyen kuşaklar iş başına geliyor. En çarpıcısı, kapitalizmin coğrafyası değişiyor. Gelişmekte olan ekonomiler küresel büyümenin giderek daha büyük bir bölümünü temsil ediyor.
Kapitalizmin kuralları tarihi boyunca sürekli değişti. Şimdi de gelişmekte olan ekonomilerin etkisi arttıkça farklı topraklarda kök salan kapitalizmin farklı bir şeye dönüşeceği görülüyor. Yerel olarak ortaya çıkıveren ve tutunan birçok fikir ve uygulama kapitalizmi küresel olarak değiştirecek.
Doğası gereği pek de kıt bir kaynak olmayan enformasyonun, en üretken kaynağa dönüştüğü koşullarda, bu değişimin boyutlarını kestirmek imkânsıza yakın.
Kapitalizm evrim geçiriyor ve şu anda bile yeni bir şeye dönüşüyor. Sorulması gereken soru şu: Neye dönüşüyor?
Size sunduğumuz Güneşe Basmak bu soruya yanıt arayan en yeni kitaplardan biri. Yazarların kitap boyunca vurguladığı en önemli fikir şudur: Her nerede olursanız olun, kapitalizm yeni biçimlere bürünürken kapitalist sistemde başarılı olmanın yolları da değişecektir. Firmalar, altlarında kayan toprağı ne kadar iyi tahlil ettiklerine bağlı olarak yükselecek ve düşeceklerdir. Her türlü kuruluşta yöneticiler bu değişime uyarlanma yetenekleri ölçüşünde başarılı olacaklardır.
Çevremizdeki ortam hareket ederken, onunla birlikte nasıl hareket etmemiz gerektiğini bilmek için her şeyden önce bakış açımızı değiştirmemiz gerekir. Elinizdeki kitabın buna önemli katkıda bulunabileceğini düşünüyoruz.
Bu eseri yayına hazırlayan değerli dostumuz Zülfü DİCLELİ’ye her zamanki özeni, Pınar ŞENGÖZER’e çevirisindeki başarı ve ustalığı nedeniyle şükranlarımızı sunuyoruz.
Okuma ve bilgilenme sürecinin tadını çıkarmanız dileğiyle…
MESS

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası
Yüklə 6,04 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©www.genderi.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə