Müslüman Çocuğun DuasıYüklə 8,25 Kb.
tarix25.06.2018
ölçüsü8,25 Kb.
#51168

Müslüman Çocuğun Duası

Allahım! herkes uyur, sen uyumazsın. Herkes yorulur, sen yorulmazsın. Herkes şaşırır, sen şaşırmazsın.

Bizi, anamıza-babamıza, soyumuza, ecdadımıza, milletimize ve bütün insanlığa faydalı kıl.

İyi işlerinde anamı, babamı koru, beni de, hem onlara, hem bütün Din kardeşlerime bütün iyi kalbli insanlara hayırlı kıl.

Ey ulu Allahımı Senin açtığını kimse kapatamaz. Senin kapadığını kimse açamaz. Senin hükmettiğini kimse bozamaz. Senin verdiğini kimse alamaz. Sen vermedikçe kimse veremez. Senin yücelttiğini kimse alçaltamaz. Senin düşürdüğünü, kimse kaldırıp yükseltemez.

Sen bize annemizden bile daha çok acırsın. Sen temiz kullarının duasını kabul edersin. Senin rahmetin senin hazinelerin, senin gücün sonsuzdur. Küçücük ellerimi sana açtım, bütün kalbimle sana yöneldim:

Beni merhametsizlik, saygısızlık ve haksızlık etmekten koru. Bilerek, bilmeyerek işlediğimiz suçlarımızı bağışla ve bizi affet Allahım: Seni sevelim, senin sevdiklerini de sevelim.

Adımlarımı doğru atayım, düşüncelerimi doğru tutayım. Her niyetimi iyiliğe yönelteyim. Her işimin başı da sonu da hayırlı olsun.

Rızkımızı kolaylaştır.

Anama, babama, beni büyütüp yetiştirenlere, bana güzel şeyler öğretenlere, bütün büyüklerime iyilikler ver. Onlara saygı ve sevgimi artır. Onların benim için harcadığı emekler boşa gitmesin. Onları bana beni de onlara bağışla!

Allahım! gönlümde kalan boşlukları doldur, kuvvetlendir. Sevdiğin neler ise onları seveyim. Sana varan, dosdoğru yolun üzerinde yürüyeyim.

Rabbimi Bizi doğru yola ilet ve o yoldan hiç ayırma. Hakkıyla kulluk etmeyi, namaz kılmayı, oruç tutmayı ve sana karşı yapmamız gereken her türlü ibadeti, hayatım boyunca tadına ererek yapmayı bana nasib et.En çok sevdiğin kulların kimler ise, beni onların yolunda ve yanında bulundur. Onların sevgisini bizden uzak etme Allahım.
Yüklə 8,25 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©www.genderi.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə