Ellivuori Shooting Cup
TULOKSET, A+B+C finaalit/ 4 ampujaa alkukilpailujen tuloksista, kaikki sarjat
LAUANTAI,60 ls + finaali 20 ls
1. Meinander, Ari, Orimattila 565+186=751
2. OLKKONEN, Jari, Riihimäki 564+180=744
3. TORIKKA, Veli-Matti, Säkylä 553+183=736
4. ÅSBACKA, Jorma, Mikkeli 552+183=735
5. INOVAARA, Marko, Hämeenlinna 551+183=734
6. Mecklin, Jorma, Kuopio 557+174=731
7. Sirola, Jukka, Toijala 545+182=727
8. KORHONEN, Tauno , Riihimäki 538+175=713
ALKUKILPAILUJEN TULOKSET
LAUANTAI,1.12.-07 Sarja Y
1. Meinander, Ari, Orimattila 278+287=565
2. OLKKONEN, Jari, Riihimäki 284+280=564
3. Mecklin, Jorma, Kuopio 281+276=557
4. TORIKKA, Veli-Matti, Säkylä 275+278=553
5. INOVAARA, Marko, Hämeenlinna 278+273=551
6. ÅSBACKA, Jorma, Mikkeli 272+273=545
7. Sirola, Jukka, Toijala 276+269=545
8. KORHONEN, Tauno , Riihimäki 260+278=538
9. Tarvainen, Teemu, Jyväskylä 267+269=536
10. KANTOLA, Petri, Säkylä 260+266=526
11.KORHONEN, Samu, Tampere 259+259=518
12.Kyllönen, Matti, Kuopio 240+270=510
13.Hautala, Eero, Seinäjoki 256+243=499
14.Vanamo, Heikki, Riihimäki 253+245=498
15.KÄKI, Esko, Huittinen 235+254=489
16.Aalto, Seppo, Hyvinkää 238+249=487
Sarja Y70 1. Salvos, Pentti, Hämeenlinna 237+249=486
2. Aalto, Seppo, Hyvinkää 223+247=470
Sarja Y60 1. ÅSBACKA, Jorma, Mikkeli 270+282=552
2. PAAVILAINEN, Pentti, Tampere 267+269=536
3. KORHONEN, Tauno, Rassi 257+271=528
4. Vanamo, Heikki, Riihimäki 235+258=493
5. KÄKI, Esko, Huittinen 251+240=491
6. HAUTALA, Eero, Seinäjoki 241+239=480
Sarja Y50 1. Mecklin, Jorma, Kuopio 266+275=541
2. Kyllönen, Matti, Kuopio 268+267=535
3. Kärkkäinen, Pauli, Rauma 252+262=514
Sarja Y17 1. KORHONEN, Samu, Tampere 253+272=525
SUNNUNTAI 2.12.-07
TULOKSET, A+B finaalit/ 4 ampujaa alkukilpailujen tuloksista, kaikki sarjat
1. TORIKKA, Veli-Matti, Säkylä 563+184=747
2. SAARI, Jussi, Säkylä 555+184=739+46
3. ÅSBACKA, Jorma, Mikkeli 557+182=739+45
4. Mecklin, Jorma, Kuopio 556+171=727+42
5. Kyllönen, Matti, Kuopio 551+176=727+40
6. Meinander, Ari, Orimattila 541+177=718
7. PAAVILAINEN, Pentti, Tampere 536+164=700
8. Kantola, Petri, Säkylä 532+165=697
ALKUKILPAILUJEN TULOKSET
Sarja Y
1. TORIKKA, Veli-Matti, Säkylä 281+282=563
2. Mecklin, Jorma, Kuopio 275+281=556
3. SAARI, Jussi, Säkylä 274+281=555
4. ÅSBACKA, Jorma, Mikkeli 274+280=554
5. Kyllönen, Matti, Kuopio 275+276=551
6. Meinander, Ari, Orimattila 267+274=541
7. KANTOLA, Petri, Säkylä 266+266=532
10.KORHONEN, Samu, Tampere 259+258=517
11.KÄKI, Esko, Huittinen 258+253=511
12.Kärkkäinen, Pauli, Rauma 254+233=487
Sarja Y60
1. ÅSBACKA, Jorma, Mikkeli 272+285=557
2. PAAVILAINEN, Pentti, Tampere 270+266=536
3. KORHONEN, Tauno, Rassi 263+263=526
4. Hautala, Eero, Seinäjoki 249+255=504
5. Vanamo, Heikki, Rassi 241+259=500
6. KÄKI, Esko, Huittinen 248+243=491
Sarja Y50 1. Kyllönen, Matti, Kuopio 264+275=539
2. Mecklin, Jorma, Kuopio 267+272=539
3. Kärkkäinen, Pauli, Rauma 262+254=516
Sarja Y17 1. KORHONEN, Samu, Tampere 261+258=528
Sarja Y20 1. Niittymies, Arttu, Tampere 258+266=524
Dostları ilə paylaş: |