Informacja dla konsumentów zgodnie z obowiązującymi przepisami, zaYüklə 19,75 Kb.
tarix20.09.2018
ölçüsü19,75 Kb.
#69754

INFORMACJA DLA KONSUMENTÓW


Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za konsumenta uważa się osobę fizyczną dokonującą z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową
Proxima sp.j. z siedzibą w Toruniu informuje, że zgodnie z ustawą z dnia 30.05.2014r. o prawach konsumenta:

1. Konsument, który dokonuje zakupu na odległość o wartości (cenie) przekraczającej 50 zł, ma prawo do prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość, bez podania przyczyny.


2. Termin odstąpienia od umowy zawartej na odległość wynosi 14 dni od momentu wydania rzeczy, a do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem. Prawo do odstąpienia od umowy wygasa po 14 dniach od momentu wydania rzeczy.


3. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy złożyć Proximie sp.j. jednoznaczne oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Konsument może złożyć na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 2 do ustawy z dnia 30.05.2014r. o prawach konsumenta, na formularzu dostępnym poniżej/pod adresem www……………………../link/ lub w innej formie zgodnej z ustawą o prawach konsumenta, np. na nasz adres e-mail:…………….


Proxima sp.j. niezwłocznie potwierdzi Konsumentowi na e-mail (podany przy zawieraniu umowy i inny jeżeli został podany w złożonym oświadczeniu) otrzymanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy.


4. Zwracany towar należy odesłać niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy, na adres:

PROXIMA sp.j.

Ul. Polna 23a

87-100 Toruń


5. Konsument ponosi tylko bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy i jest uprawniony do otrzymania zwrotu płatności, w tym kosztów przesyłki, przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył konsument, chyba że wyrazi zgodę na inne rozwiązanie.
6. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

WZÓR OŚWIADCZENIA O ODSTĄPIENIU OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ


Adresat:

PROXIMA SP.J.

Ul.Polna 23a

87-100 Toruń

Tel:....................

e-mail:……………………

www.proxima.pl

Nadawca (konsument):

Imię i nazwisko

Dokładny adres zamieszkania

Adres e-mail…………….

Telefon………………………

Niniejszym oświadczam, że odstępuję od umowy sprzedaży z dnia …………………. następujących rzeczy:……………………………………………………

Powyższe przedmioty nabyłem/-am jako konsument, tj. nie są one związane z prowadzoną przeze mnie działalnością gospodarczą lub zawodową.…………………………………..

data i podpis
Yüklə 19,75 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©www.genderi.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə